Jak co roku w dniach 8 – 15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. To ogólnopolska akcja, mająca na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Sprawdźcie, co przygotowała biblioteka w Radomsku!
Program XVI edycji:
8 maja 2019 (środa):
- godz. 15.30 - „Popołudniowe czytanie”;
- godz. 17.00 - „Quilling - papierowe paski tworzą obrazki” - wystawa prac Iwony Dawidziak; oprawa muzyczna Beata Garbarz-Hebda i Joanna Hebda.
9 maja 2019 (czwartek):
- godz. 8.30 - „Z książką na walizkach” - spotkanie z autorką książek dla dzieci Joanną Olech.
11 maja 2019 (sobota):
- godz. 11.00 – 13.00 - „Majówka w bibliotece” - impreza czytelnicza z niespodzianką dla dzieci i dorosłych.
13 maja 2019 (poniedziałek):
- godz. 11.00
• „Oswajamy emocje” - spotkanie autorskie dla dzieci z Agnieszką Kazałą;
• „Odgłosy przyrody” - warsztaty muzyczne dla dzieci z Mirą Białkowską.
- godz. 18.00
• Spotkanie z Joanną Bator - pisarką, publicystką, felietonistką; prowadzenie spotkania Paulina Małochleb - literaturoznawczyni, krytyk literacki.
15 maja 2019 (środa):
- godz. 15.00 - „Pasowanie na czytelnika” przedszkolaków z PP nr 6 w Radomsku
- godz. 18.15 - „Tam i Tu” - wernisaż wystawy fotograficznej Edyty Smędzik z Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.
22 maja 2019 (środa):
Godz. 15.30 - „Popołudniowe czytanie".
27 maja 2019 (poniedziałek):
- godz. 16.30 - Spotkanie z Hanną Cygler - pisarką, tłumaczką.
31 maja 2019 (piątek):
- godz. 16.00 - ODDZIAŁ DLA DZIECI MBP w Radomsku - Spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.
Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka”. Hasło zostało wybrane przez okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Autorzy uzasadniają je tak:
Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.