Spotkanie prezydenta z mieszkańcami dzielnicy Bartodzieje

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami dzielnicy Bartodzieje Fot. UM Radomsko

W czwartek, 6 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku zorganizowano spotkanie prezydenta Jarosław Ferenc, przewodniczącego rady miejskiej Rafała Dębskiego z mieszkańcami dzielnicy Bartodzieje. Rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie na ulicy Narutowicza.

Z mieszkańcami spotkali się również radny Jacek Gębicz, prezes PGK Marek Glądalski i radny powiatowy Arkadiusz Ciach.

Tematów do dyskusji było kilka. Między innymi jednym z najważniejszych tematów, o których rozmawiano było bezpieczeństwo na ulicy Narutowicza, przy której zlokalizowana jest szkoła. Wśród niezbędnych inwestycji mających kluczowe znaczenie dla mieszkańców jest budowa obiecywanego chodnika. Za jego powstanie odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, która ogłosiła przetarg, jednak nikt się nie zgłosił. Prezydent zapewnił, że będą się starać aby przetarg został powtórzony.

Kolejnym omawianym tematem było doprowadzenie sieci kanalizacyjnej. Nie ma jednak zgody części mieszkańców na poprowadzenie rur ich prywatnymi działkami. O zgodę PGK ma wystąpić do mieszkańców z drugiej strony ulicy. Mieszkańcy poruszyli również temat podłączenia do gazociągu.

Więcej o:
bartodzieje spotkanie z mieszkańcami bartodzieje ulica narutowicza radomsko psp 5 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE