Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Spotkanie noworoczne RUTW SAN

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Fundacja Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego i Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku przy SAN zorganizowały spotkanie noworoczne, które odbyło się 9 stycznia w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

Podczas spotkania szefowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Kaczmarczyk wraz z dyrektorem muzeum, Krzysztofem Zygmą złożyli wszystkim życzenia na Nowy Rok. Następnie zaproszono do wysłuchania chórów ludowych oraz chóru "Złocisty Promień" działającego przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku.

Był także czas na chwilę poezji w wykonaniu poetki z Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”, a także pierwszy publiczny występ nowo powstałego chóru „Melodia” działającego przy RUTW SAN. Chórem dyryguje Jan Mielczarek. Zespół wykonał kilka kolęd i utworów związanych z Bożym Narodzeniem.

Na zakończenie odczytano postanowienia noworoczne - na początku spotkania każdy z uczestników otrzymał karteczkę ze swoim postanowieniem. Był to jeden z wiodących przy kawie i herbacie, na którą zaproszono przybyłych na noworoczne spotkanie RUTW SAN.

komentarze