Sport i osobisty kucharz na wyłączność i życie staje się zdrowsze

Sport i osobisty kucharz na wyłączność i życie staje się zdrowsze

Zdrowy styl życia to temat, o którym dookoła dużo się mówi. Różne są sposoby na utrzymanie kondycji i poprawę naszej sylwetki ale jest kilka wspólnych cech – prawidłowe odżywianie, unikanie alkoholu i papierosów, spokojny sen i regularny odpoczynek. Słyszeliśmy to wszystko wiele razy i Ameryka nie została odkryta.

Dlaczego sport jest tak ważny dla naszego zdrowia?

Podsumujmy więc najważniejsze - ćwiczenia to aktywność fizyczna, która zwiększa wydatek energetyczny, oraz wzmacnia mięśnie i kształtuje sylwetkę. Tak więc pierwszym powodem do ćwiczeń może być to, że sport rzeźbi nasze ciało i pomaga w walce z otyłością. Odpowiednie ćwiczenia usuwają również napięcie psychiczne, poprawiają nastrój i doładowują nasze akumulatory. Aktywny ruch jest korzystny dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej- poprawia się wydolność oddechowa, zmniejszają obrzęki i znikają zaparcia.

Ruch pomaga nam również uchronić się przed wieloma poważnymi chorobami cywilizacyjnymi wynikającymi z otyłości, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie,miażdżyca czy choroby krążenia. We wszystkich tych przypadkach sport musi być jednak uzupełniany zdrową dietą i odpowiednim stylem życia. Kolejną zaletą sportu jest pozbycie się bezsenności. Jeśli masz problemy z zasypianiem, lub często budzisz się w nocy, pomocne mogą być regularne ćwiczenia. Według niektórych badań, wystarczy ćwiczyć przynajmniej dwa razy w tygodniu, a jakość snu poprawi się nawet o dwadzieścia procent.

Czujesz się zmęczony, wyczerpany i apatyczny? Usiądź na rowerze, popływaj, lub pograj w tenisa. Podczas uprawiania sportu wydzielane są substancje chemiczne zwane endorfinami. Poprawią one Twój nastrój i pomogą obniżyć napięcie i poziom stresu. Nic dziwnego, że lekarze zalecają dowolne ćwiczenia jako jeden z najskuteczniejszych i naturalnych antydepresantów.

Jak schudnąć, ale nie głodować?

Odpowiedzią jest dieta pudełkowa Opole, uważana za jeden z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie wagi ciała. Dieta pudełkowa to nic innego jak fachowo dobrany i właściwie wyliczony posiłek, zbilansowany pod względem kaloryczności. Menu w cateringu dietetycznym skonstruowane jest na bazie trzech do pięciu posiłków dziennie. Posiłki przygotowywane są w oparciu o wskazówki i konsultacje z dietetykiem. To wygodne, bo samodzielnie nie trzeba już przeliczać kalorii. Skoro zjadamy wyłącznie zawartość otrzymaną w opakowaniach, trudniej jest nam podjadać.

Jak przygotowujemy catering dietetyczny?

• Tylko świeża i sezonowa żywność najlepszej jakości 
• Delikatna obróbka termiczna dla zachowania maksimum składników odżywczych
• Minimalnie lub w ogóle nie słodzimy i nie solimy
• Zagęszczamy gotowanymi warzywami, bez użycia mąki i śmietany
• Stosujemy tylko zdrowe tłuszcze

Chcesz jeść regularnie lub schudnąć, ale Twój problem to brak czasu, lub chęci na samodzielne przygotowanie posiłków? Wypróbuj catering dietetyczny, który przeznaczony jest nie tylko do odchudzania, ale także do codziennego spożywania zdrowych i smacznych posiłków. Popraw swoją figurę, zdrowie i kondycję dzięki wygodnej, zróżnicowanej i właściwie zbilansowanej diecie pudełkowej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE