Spontaniczne działanie, czyli szczepienia 27 grudnia

Spontaniczne działanie, czyli szczepienia 27 grudnia Fot. Starostwo Powiatowe

Szpital Powiatowy w Radomsku wśród tzw. szpitali węzłowych rozpoczął szczepienia personelu medycznego i niemedycznego przeciw COVID-19. W szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. przychodni i aptek.

27 grudnia w Szpitalu Powiatowym w Radomsku przeprowadzono pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Szczepieniami w pierwszej kolejności objęci zostali pracownicy służby zdrowia. W Radomsku szczepionkę jako pierwsza przyjęła doktor Irena Bareła, radna powiatowa PiS.

-  Dlaczego to właśnie pani została jako pierwsza osoba w powiecie radomszczańskim została zaczepiona przeciw COVID-19? Jako radna powiatowa, lekarz, czy losowe zdarzenie? – pyta Irek Staszczyk, w swoim programie.

 - To było raczej spontanicznie. Nie było zainteresowania szczepieniem 27 grudnia, a chcieliśmy rozpocząć akcje 27 grudnia. Ciężko  było nawet zorganizować, grupę ludzi zainteresowanych szczepieniem w tym dniu. Był to przecież okres świąteczny – komentuje Irena Bareła.

29 grudnia 2020 r., Centrum Medyczne w Warszawie Uniwersytetu Medycznego, otrzymało 75 pierwszych dawek, a 30 grudnia 2020 r. kolejnych 375 dawek, które ze względu na to, że zostały dostarczone i rozmrożone, należało je wykorzystać.

-  Może to też było spontaniczne działanie? - dopytuje Irek Staszczyk.

Cała rozmowa z Ireną Barełą, lekarzem, radną Powiatu Radomszczańskiego (PiS), w programie „Staszczyk niezależnie”, na portalu Radomsko24.pl w poniedziałek 11 stycznia, o godzinie 19.45.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE