Specjalistyczne szafy kartotekowe – czym kierować się przy zakupie?

Specjalistyczne szafy kartotekowe – czym kierować się przy zakupie?

Szafy kartotekowe są wykorzystywane w biurach, przychodniach, szkołach, a także wszystkich innych miejscach, w których przechowywane są dane osobowe klientów. Dzięki nim, można zadbać o większy porządek w dokumentach, a także bezpiecznie przechowywać poufne dokumenty, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Czym kierować się przy zakupie metalowych szaf kartotekowych.

Wybór szafy pod kątem formatu dokumentów

Podstawową kwestią jest oczywiście oszacowanie swoich potrzeb. Jakie dokumenty będą przechowywane w szafie kartotekowej? Do wyboru dostępne są szafy dostosowane do formatów: A4, A5, A6 oraz B5. Wyróżniamy także mniejsze szafy kartotekowe do przechowywania płyt CD. Jeśli chcesz przechowywać w jednym miejscu dokumenty w różnych formach, możesz wybrać jedną z szaf oferujących układ modułowy dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Świetnym przykładem są szafy aktowo-kartotekowe.

Większość firm decyduje się na uniwersalne szafy kartotekowe A4, w których można przechowywać akta i dokumenty składowane w kopertach w tych formacie. Bardzo popularnym wyborem są również szafy na dokumenty medyczne. Powstały one z myślą o przechowywaniu dokumentów w kopertach o formacie B5. Potrzeby danego miejsca są kluczowym czynnikiem przy wyborze modelu.

Bezpieczeństwo użytkowe szaf kartotekowych

Biorąc pod uwagę wysoką wagę tych mebli, a także ich specyfikę, szafy kartotekowe powinny odznaczać się zgodnością z normami BHP. Bardzo istotną kwestią są specjalne prowadnice, które blokują możliwość otworzenia się kilku szuflad jednocześnie, Dzięki temu, nie zachodzi ryzyko przeważenia i wywrócenia się szafy. Bardzo istotną kwestią są także stopki poziomujące, dzięki czemu, można dostosować szafę do nierównej powierzchni.

W kwestii bezpieczeństwa przechowywanych danych, bardzo istotny jest sposób zamknięcia szafy. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamek centralny na kluczyk. Z poziomu tego zamka można otworzyć lub zamknąć wszystkie szuflady jednocześnie. Szafy kartotekowe przeznaczone do przechowywania danych osobowych i dokumentów poufnych muszą być wyposażone w taki zamek.

Estetyka i wykonanie szafy kartotekowej

W renomowanych sklepach możemy wybrać szafy kartotekowe o konstrukcji modułowej. Możemy dobrać poszczególne elementy, kompletując zestaw mebli pod kątem indywidualnych potrzeb. Istotną kwestią jest także estetyczny wygląd wybranych szaf. Fronty oraz ściany boczne mogą zostać pomalowane specjalną farbą proszkową na jeden z kolorów dostępnych w palecie RAL. Dzięki temu, meble można dostosować do ogólnej aranżacji wnętrza.

Gdzie zakupić specjalistyczne szafy kartotekowe?

Chcesz pozyskać trwałe i bezpieczne szafy kartotekowe z właściwymi certyfikatami jakości? Bogaty wybór takich mebli biurowych oferuje nam sklep internetowy https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/. W tym miejscu można skompletować zestaw szaf dostosowanych do przechowywania dokumentów wybranym formacie, w tym również do dokumentów medycznych. To wytrzymałe meble wykonane w oparciu o najważniejsze standardy bezpieczeństwa.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE