Spadający konar uszkodził samochody na ul. Bugaj w Radomsku

Spadający konar uszkodził samochody na ul. Bugaj w Radomsku Fot. nadeslane

Spadający konar uszkodził dwa samochody na ulicy Bugaj w Radomsku. Częściowemu zniszczeniu uległ dach toyoty yaris i dach w renault clio. Straty wstępnie oszacowano na 8 tys. zł. Do zdarzenia doszło we wtorek 1 września, przed godziną 16.00.

Na miejsce zdarzenia wysłano strażaków, którzy zastali odłamany konar drzewa akacji o średnicy pnia około 40 cm przewrócony w poprzek ulicy, na zaparkowane dwa samochody osobowe.

- Konar odłamał się pod ciężarem zmurszałej podstawy drzewa na skutek opadów deszczu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego konaru drzewa akacji na pobocze. Zaparkowane przy ulicy samochody osobowe nie wymagały zabezpieczenia przez PSP – mówi kpt Artur Bartosik ze straży w Radomsku.

Część drzewa była niestabilna. Ze względu na zwiększenie siły wiatru (chwilami porywisty) podjęto decyzję o wycięciu drzewa. Drzewo akacji zostało wycięte na części od wierzchołka. W tym celu strażacy wykorzystali drabinę mechaniczną. Pocięte części drzewa zostały usunięte poza pas drogi.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Więcej o:
uszkodzone samochody w radosmku konar ulica bugaj spadający konar straż radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE