Sołectwo na plus. Pieniądze trafią również do powiatu radomszczańskiego

Sołectwo na plus. Pieniądze trafią również do powiatu radomszczańskiego Fot. pixabay.com

Rekordowa liczba sołectw otrzyma w tym roku dofinansowanie w ramach projektu „Sołectwo na plus”, bo i kwota przeznaczona na wsparcie dla nich jest najwyższa w historii. W budżecie województwa łódzkiego zarezerwowano na to zadanie 5 mln zł. Dzięki dotacjom powstaną nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, altany, wyremontowane zostaną świetlice czy oznaczone atrakcje turystyczne.

Tegoroczny konkurs różni się od dotychczasowych nie tylko wysokością wsparcia, ale również sposobem pozyskiwania wniosków. Tym razem to nie gminy zgłaszały sołeckie projekty, ale bezpośrednio sołtysi. W ten sposób nie było ograniczenia liczby wniosków na gminę i wstępnej weryfikacji przez wójtów. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło w tej sytuacji ponad 1400 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej utworzona została lista rankingowa projektów do dofinansowania. Znalazły się na niej 603 sołectwa, z czego setka na liście rezerwowej.

- Wszystko wskazuje na to, że w powiecie radomszczańskim będą realizowane 43 projekty za 420 tys. zł – poinformowała w mediach społecznościowych Aneta Niedźwiecka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.  

Teraz gminy, których dotyczą zgłoszenia przysłane przez sołtysów i znalazły się na liście rankingowej, zostaną zaproszone do złożenia formalnych wniosków o przyznanie dotacji. Sołtysi mogą liczyć nawet na 10 tys. zł. Ostateczną decyzję o przyznaniu dotacji podejmie jeszcze w czerwcu Sejmik Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
województwo łódzkie urząd marszałkowski sołectwo na plus dotacje projekty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE