Śmiertelna ofiara pożaru domu jednorodzinnego w Strzałkowie

Śmiertelna ofiara pożaru domu jednorodzinnego w Strzałkowie Fot. KP PSP w Radomsku

W sobotę, 13 stycznia po godzinie 9:00 doszło do pożaru w remontowanym budynku jednorodzinnym w Strzałkowie. Niestety poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna zmarł.

Jak informuje nas Marek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w Radomsku, do pożaru doszło w budynku jednorodzinnym przy ul. Krasickiego w Strzałkowie. Pożar objął jedno pomieszczenie, dym wydobywał się na zewnątrz. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP oraz 2 Zastępy OSP z KSRG. Pożarowo sytuacja została szybko opanowana.

Wewnątrz budynku została znaleziona jedna osoba poszkodowana – mimo reanimacji nie udało się odzyskać jej funkcji życiowych. Ofiara to mężczyzna w wieku 48 lat.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru określoną przez strażaków była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe. Zapaliły się materiały palne zgromadzone przy piecu typu koza - mówi Marek Jeziorski ze straży pożarnej w Radomsku.

To pierwsza w 2024 roku śmiertelna ofiara pożarów w powiecie radomszczańskim. Rok wcześniej w wyniku pożarów życie straciła jedna osoba a w 2022 roku trzy. 

Strażacy apleują, aby zakupić i zamontować w domu czujki pożarowe. Z pewnością mogą zapobiec takiej tragedii jak ta w Strzałkowie. 

Więcej o:
pożar pożar strzałków straż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE