Służby weterynaryjne spotkały się z samorządowcami

Służby weterynaryjne spotkały się z samorządowcami Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 5 maja 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radomsku odbyło się spotkanie radomszczańskich samorządowców z Powiatowym i Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii.

Pomysłodawcą spotkania był Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr n. wet. Katarzyna Lasiecka wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Radomsku lek. wet. Tadeusz Płykiem.

W spotkaniu wzięli udział starosta Powiatu Beata Pokora, wicestarosta Małgorzata Lewandowska, Członek Zarządu Ewa Gajzler a także wójtowie oraz przedstawiciele gmin z terenu powiatu.

Tematami poruszanymi podczas inauguracyjnego spotkania była przede wszystkim:  współpraca lokalnych władz ze służbami weterynaryjnymi oraz procedury postępowania podczas interwencji z udziałem organizacji pozarządowych. 

- Zależy nam na wsparciu hodowców, usprawnieniu procesu hodowli oraz ułatwieniu procesu wypłaty odszkodowań - mówiła podczas spotkania Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr n. wet. Katarzyna Lasiecka.

Efektem rozmów jest plan na organizację kolejnych spotkań ze służbami inspekcji weterynaryjnej. W nadchodzących tygodniach rozmowy o dobrostanie zwierząt i bioasekuracji odbędą się w każdej z gmin powiatu radomszczańskiego. 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko spotkanie służby weterynaryjne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE