Służba Celna ostrzega przed podrobionym alkoholem z Ukrainy

Służba Celna ostrzega przed podrobionym alkoholem z Ukrainy

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

Telefon interwencyjny Służby Celnej:800-060-000 (całodobowo), e-mail: powiadom-clo@mofnet.gov.pl lub pod nr tel.: 42 638 82 03 oraz 42 638 82 76 (w godzinach:7.15-15.15).

Więcej o:
alkohol radomsko pijana matka radomsko policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE