Słuchacze Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki

Słuchacze Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki Fot. UM Radomsko

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2023/2024. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno studentów, jak i zaproszonych gości, którzy chcieli wspólnie świętować rozpoczęcie kolejnego etapu nauki i rozwoju.

Zaproszeni goście życzyli studentom owocnego roku, przyjemności z nauki i wspólnych spotkań.

- Drodzy Żacy jesteście najważniejsi. Wasz głos, Wasza przyszłość są dla nas bardzo istotne. Chcemy Wam pomóc rozwijać pasje, zainteresowania, byście w przyszłości mogli być razem, jak rodzina – mówiła podczas inauguracji prezes RUTW Ewa Kaczmarczyk.

Ciekawym punktem spotkania był wykład inauguracyjny, który poprowadził Witold Stawski. Temat jego prelekcji – „Wyspy Owcze” - z pewnością wzbudził zainteresowanie słuchaczy i zapewnił im nową porcję wiedzy na początek nowego roku akademickiego.

Następnie przyszedł czas na wręczenie indeksów nowym studentom. To moment, który symbolizuje oficjalne przyjęcie ich do grona studenckiego i rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie III Wieku. Studenci, pełni entuzjazmu i dumni z tego wyjątkowego chwytali swoje indeksy, które wręczył wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni wysłuchali występu chóru, który zaśpiewał znane i lubiane przeboje, jak „Cała sala śpiewa z nami” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Nie zabrakło także pysznego tortu.

Więcej o:
radomsko radomszczański uniwersytet trzeciego wieku inauguracja rok akademicki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE