Słowacki żywy w sercach uczniów ZSE-E w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku odbyło się niezwykłe spotkanie z poezją i dramatem Juliusza Słowackiego, jednego z trzech wielkich wieszczów narodowych. Uczniowie z pasją i zaangażowaniem zaprezentowali bogactwo i różnorodność twórczości Słowackiego. Spotkanie uświetniła obecność profesor Pelagii Bojko z Akademii Piotrkowskiej.

Spotkanie, zorganizowane 14 listopada we wtorek, nosiło tytuł „Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”. Było ono okazją do przywołania najważniejszych faktów z biografii poety, który żył w burzliwych czasach romantyzmu.

Uczniowie przygotowali ciekawą prezentację, w której pokazali, jak Słowacki podróżował po świecie, jak zmieniały się jego poglądy i ideały.

Nie zabrakło również recytacji najpiękniejszych fragmentów utworów Słowackiego. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością tekstu, ale także umiejętnością interpretacji i wyrazistym sposobem deklamacji.

Projekt wraz z uczniami przygotowały nauczycielki z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych Dorota Zdzierak i Małgorzata Piotrowska.

Na spotkanie zaproszona została profesor Pelagia Bojko, która przedstawiła wykład „Od Kordiana po Lillę Wenedę”. Mówiła o Słowackim i jego koncepcji mesjanizmu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Słowacki żywy w sercach uczniów ZSE-E w Radomsku Słowacki Elektryk Radomsko Elektryk Słowacki Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE