SLD rozdaje Konstytucję

SLD rozdaje Konstytucję

Dzisiaj (26 maja) w wielu częściach miasta można spotkać przedstawicieli lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rozdających mieszkańcom egzemplarze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Radomszczańscy działacze SLD popierają stanowisko swojego ugrupowania w sprawie Konstytucji. Uważają, że ta, podpisana w 1997 roku przez ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego jest dobra i nie wymaga zmiany. Sprzeciwiają się tym samym niektórym przedstawicielom obecnej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, którzy domagają się zmian w ustawie zasadniczej lub napisaniu jej od nowa.

Jak nam powiedział Arkadiusz Ciach, radny powiatu, a zarazem szef lokalnych struktur Sojuszu, za pozostawieniem obecnej Konstytucji wypowiadało się wielu radomszczan, z którymi spotkał się 26 maja. Każdy chętny otrzymał od niego egzemplarz Konstytucji. - Mieszkańcy chętnie przyjmują taki prezent od SLD. Podkreślają, że nie znają tekstu Ustawy Zasadniczej i chętnie się z nią zapoznają, skoro im to umożliwiamy podarowując na własność – przyznaje Arkadiusz Ciach. Jeden egzemplarz zostawiono także w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Więcej o:
SLD Konstytucja Arkadiusz Ciach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE