Skwer przy OSP Kietlin już prawie gotowy

Skwer przy OSP Kietlin już prawie gotowy Fot. Klaudia Gajda

Już niedługo mieszkańcy Kietlina będą mogli korzystać z nowego miejsca rekreacji w swojej wsi. Przy OSP Kietlin przebudowano teren przed remizą. Udało się to dzięki wsparciu z Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski” oraz funduszu sołeckiego.

Z funduszu sołeckiego została wykonana drewniana altana, gdzie będzie można usiąść, odpocząć. Z pieniędzy jakie udało się uzyskać z LGD „Region Włoszczowski” udało się wykonać pumptrack - jeszcze czekają go dodatkowe prace kosmetyczne – ale już są chętni, by z niego korzystać.

- Na dopieszczenie czeka jeszcze mini pole golfowe. W dalszym czasie mamy nadzieję, że uda się zagospodarować ten plac, by był jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców Kietlina, ale nie tylko. Może uda się stworzyć ścieżkę edukacyjną, może zwiększymy także teren parkingu – mówi Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

Pumptrack to kosz około 100 tys. zł, minigolf około 40 tys. zł, altana to koszt między 10 a 12 tys. zł. Ogrom prac we własnym zakresie wykonali także strażacy ochotnicy a także gminni społecznicy.

Więcej o:
osp kieltlin kietlin skwer kietlin nowy skwer osp kietlin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE