Skutki wichury

Skutki wichury Fot. nadesłane

Wichura nie oszczędziła również powiatu radomszczańskiego. Pozrywane dachy, powalone drzewa - taki krajobraz zostawiła nam kapryśna październikowa pogoda.

Silny wiatr, który wieje od 23 października,  nie odpuszcza i już wyrządził sporo szkód na terenie powiatu radomszczańskiego.

Najwięcej zgłoszeń było do powalonych drzew. Strażacy z KPPSP w Radomsku, usuwali drzewa między innymi w miejscowości Rzejowice, w gminie Kodrąb, gdzie złamane drzewo leżało na drodze DK42.

Połamane drzewa leżały też na drogach w Kocierzowach (gm. Gomunice) czy Kietlinie. Połamane gałęzie w niektórych miejscowościach pozrywały linie energetyczne.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w okolicach Orzechowa, w gminie Kobiele Wielkie, gdzie na jadący samochód spadł konar drzewa. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

Silny wiatr nie oszczędził też budynków mieszkalnych. W gminie Wielgomłyny w miejscowości Rudka, wiatr zerwał część dachu z budynku mieszkalno-gospodarczego. W Okrajszowie na budynek mieszkalny, przewróciła się brzoza.

Więcej o:
wichura wiatr straż
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE