Skradziony ciągnik odnaleziony na terenie innej gminy

Skradziony ciągnik odnaleziony na terenie innej gminy Fot. pixabay.com

W nocy z 27 na 28 lipca z jednej z posesji w miejscowości Kletnia w gminie Gomunice, nieznani sprawcy ukradli ciągnik rolniczy z naczepą. Traktor został odnaleziony w gminie Wielgomłyny. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wykrycia sprawców kradzieży.

Wartość skradzionego ciągnika to 90 tys. zł. W momencie składania przez właścicielkę pojazdu zawiadomienia o kradzieży na komisariacie policji, jej syn odebrał telefon z zastrzeżonym numerem od nieznanego mężczyzny, który przekazał, iż ciągnik może znajdować się na jednej z posesji w gminie Wielgomłyny.

Okazało się, że informacja była prawdziwa. Syn właścicielki traktora, odnalazł pojazd na jednej z posesji w gminie wskazanej przez anonimowego rozmówcę. Zawiadomił policję, która na miejscu potwierdziła do kogo pojazd należy.

Natomiast właściciel posesji, na której odnaleziono skradziony ciągnik, tłumaczył policjantom, że w godzinach wieczornych wjechał tym ciągnikiem na jego działkę młody, nieznany mu mężczyzna, który stwierdził, że pojazd mu się psuje i chciałby ciągnik, na dwa dni u niego pozostawić. Mężczyzna zgodził się na to, nie wiedząc, że traktor jest kradziony.

Ciągnik został już zwrócony właścicielom. A policja prowadzi teraz dochodzenie w celu wykrycia złodziei. Weryfikowane są również zeznania.

W poszukiwaniach pomogło ogłoszenie o kradzieży, opublikowane w mediach społecznościowych.

Więcej o:
policja radomsko skradziony ciągnik złodzieje ciagnika gmina gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE