Skład rady powiatu może się zmienić

Opublikowany we wtorek skład rady powiatu radomszczańskiego w kadencji 2014-2018 może się jeszcze zmienić, mimo że wyniki te są oficjalnymi danymi pochodzącymi z Powiatowej Komisji Wyborczej

Opublikowany we wtorek skład rady powiatu radomszczańskiego w kadencji 2014-2018 może się jeszcze zmienić, mimo że wyniki te są oficjalnymi danymi pochodzącymi z Powiatowej Komisji Wyborczej.


Chodzi o przypadki, w których nowowybrani radni powiatowi mogą objąć inne funkcje w samorządzie. Jeśli radny z jakiegoś powodu zrezygnuje z objęcia funkcji, na jego miejsce powoływana jest kolejna osoba z jego listy w danym okręgu - ta która uzyskała najwięcej głosów.

Listę radnych powiatowych, wyłonioną na podstawie wyników wyborów można znaleźć tutaj.

Miłosz Naczyński (kandydujący z listy PiS-u) w I turze wyborów został burmistrzem Przedborza. Najprawdopodobniej będzie chciał pełnić tę funkcję, a jego miejsce w radzie powiatu zajmie Wojciech Góral.

Podobnie sytuacja przedstawia się z Małgorzatą Dzwonek (lista PO), która już teraz zapewniła sobie stanowisko wójta w gminie Dobryszyce. Osobą, która może ją zastąpić jest Bogdan Pawłowski, ale on z kolei walczy o fotel burmistrza Kamieńska. Trzeci pod względem liczby zdobytych głosów na liście PO w tym okręgu jest Henryk Białek, który wejdzie do rady powiatu, gdyby Pawłowski został burmistrzem w Kamieńsku.

Jeśli 30 listopada Jarosław Ferenc (lista RdR)zostałby prezydentem Radomska, na funkcji radnego zastąpiłaby go Sylwia Jaworska Zienkiewicz. W przypadku tego scenariusza, radę opuściłby też pewnie Krzysztof Zygma, który jest zapowiadany przez Ferenca jako wiceprezydent. Wówczas na miejsce Zygmy wszedłby Jerzy Słowiński.

Może się okazać, że rada powiatu będzie się znacząco różniła od stanu z protokołów wyborczych. Wiele wyjaśni się po 30 listopada.

Więcej o:
wybory2014 rada powiatu pkw powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE