Silny wiatr dał się we znaki. Kilka interwencji zanotowali strażacy

Silny wiatr dał się we znaki. Kilka interwencji zanotowali strażacy Fot. KP PSP w Radomsku

Tuż przed godzinną 16.00 w piątek 24 maja w Radomsku i powiecie radomszczańskim zerwał się bardzo silny wiatr. Jego skutkiem były powalone drzewa, słupy i linie energetyczne. Interweniować musieli strażacy.

Na ul. Piłsudskiego w Radomsku przewróciła się sześciometrowa tuja. Zablokowane zostało przejście chodnikiem oraz częściowo pas jezdni. Na skrzyżowaniu ul. Porzecznej i Sucharskiego pochylił się stary drewniany słup telekomunikacyjny. Zagrażał przewróceniem na jezdnię. Do czasu przyjazdu straży kierowcy podtrzymywali słup. Na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną. Na drodze utknęły cztery ciężarówki.

W Kietlinie (gm. Radomsko) na drodze Radomsko-Przedbórz, drzewo przewróciło się na jezdnię. Zablokowane zostały dwa pasy. Nie było poszkodowanych.

Drzewo przewróciło się także w Szczepocicach Rządowych (gm. Radomsko) na drodze w kierunku Radomska. Nieprzejezdne były dwa pasy ruchu.

W miejscowości Dąbrówka (gm. Radomsko), brzoza o średnicy ok 30 cm przewróciła się na jezdnię. Droga była częściowo zablokowana w kierunku Radomska.

W Podświerku (gm. Kobiele Wielkie) zapaliły się krzewy na niezamieszkałej na stałe posesji. Brak osób poszkodowanych.

Klekotowe (gm. Radomsko). Tam zagrażało pochylone drzewo na słup oraz linię energetyczną po przeciwległej stronie drogi. Brak osób poszkodowanych. Linia energetyczna pod napięciem.

W Barczkowicach (gm. Kamieńsk) strażacy zanotowani pożar suchej trawy na nieużytkach na powierzchni ok. 25 m2. Pożar ugaszony przed przybyciem straży pożarnej.

Więcej o:
straż wiatr straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE