Sieć na kulturę w bibliotece w Strzałkowie

Sieć na kulturę w bibliotece w Strzałkowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 10 do 14 lat do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie piotrkowskim”.

Planowane jest przeprowadzenie 15 dwugodzinnych zajęć – w terminie od kwietnia do lipca 2021 r., oczywiście w formie zdalnej, za pomocą narzędzia Teams. Ścieżka tematyczna to: „dziennikarstwo online”.

Liczba miejsc jest ograniczona – w zajęciach online będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób. Biblioteka zachęca wszystkie zainteresowane dzieci i ich rodziców/opiekunów do jak najszybszego kontaktu w celu zgłoszenia i dokonania formalności: pod nr telefonu 44 685 38 00, drogą mailową – biblioteka@gmina-radomsko.pl, poprzez stronę biblioteki na facebooku lub osobiście w siedzibie biblioteki

Czego nauczą się dzieci?
• Poznają kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie.
• Poznają metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.
• Dowiedzą się, jak nie dać się podejść fake newsom.
• Nauczą się, jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak: tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie.
• Przećwiczą, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum.
• Poznają także tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online, rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

Więcej informacji o projekcie na tej stronie.

Dzieci po ukończeniu kursu otrzymają dyplomy i nagrody. Uczestnik musi mieć co najmniej 50 % obecności, aby mógł być uznany za osobę, która ukończyła kurs.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”), organizowany we współpracy z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju

Więcej o:
biblioteka w strzałkowie strzałków sieć na kulturę w strzałkowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE