Siatka stanowisk scala wszystkich i wszystko

Siatka stanowisk scala wszystkich i wszystko

Czy Stowarzyszenie Razem dla Radomska, podzieli los Radomszczańskiego Forum Samorządowo Gospodarczego? (ostatnia nazwa Radomszczańskie Forum Samorządowo- Gospodarcze). W radomszczańskiej opinii publicznej pojawiają się takie komentarze.

Trochę historii: FSG dzisiaj to przeszłość, niezależnie od korekty nazwy. Pierwsze FSG działało do 2016 roku i zostało zlikwidowane. W tym samym roku powstało Radomszczańskie Forum Samorządowo-Gospodarcze, które miało być spadkobiercą poprzedniego stowarzyszenia. Przejęło zresztą część członków starego FSG. Oba zostawiły ślad w radomszczańskim samorządzie. 14 maja 2019 roku w starostwie powiatowym zostały złożone dokumenty likwidacyjne stowarzyszenia Radomszczańskie Forum Samorządowo-Gospodarcze. Majątek stowarzyszenia został przekazany na cele charytatywne – mówił w maju 2019 roku Mieczysław Zyskowski, ostatni szef młodszej organizacji, RFSG.

Jak dzisiaj rzeczywistość komentują członkowie RdR i miejscy radni?

- Ważna jest praca, dzisiaj stowarzyszenia, przestają mieć rację bytu, dzisiaj bez znaczenia jest hasło, że ludzie to nie partie- takiej odpowiedzi udzieliła nam osoba z RdR (chce pozostać anonimowa). Gołym okiem widać, że Jarosław Ferenc „puszcza” oko do PiS, i dobrze, bo z pustego i Salomon nie naleje, a inwestycje trzeba realizować. Po wyborach może być bardzo ciekawie. Może zmiany zapoczątkował radny Rączkowski?

- Nic mi nie wiadomo o tym aby w RdR były jakieś polityczne roszady. Od Pana to słyszę czy Prezydent „puszcza” oko do PiS? Trzeba zapytać prezydenta - komentuje Jadwiga Łysik szefowa Klubu RdR.

Pytamy Jarosława Ferenca.

- To są plotki, jedna jaskółka wiosny nie czyni, mam na myśli radnego Rączkowskiego - odpowiada Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

- Dopóki Prezydentem jest J. Ferenc nic RdR nie grozi. Wszystkich w stowarzyszeniu łączy interes władzy. Wystarczy spojrzeć na siatkę stanowisk w mieście i odpowiedź nasuwa się sama. Radny Rączkowski to wypadek przy pracy i nie należy tego absolutnie łączyć z kondycją RdR - mówi Wioletta Pal, radna Rady Miejskiej w Radomsku.

Uwaga! W środę 15 lipca gościem portalu Radomsko24.pl, będzie Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Więcej o:
staszczyk niezależnie ireneusz staszczyk jarosław ferenc prezydent radomska razem dla radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE