Sezon motocyklowy tuż, tuż. Policjanci apelują

Sezon motocyklowy tuż, tuż. Policjanci apelują Fot. pixabay.com

Zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Każdego roku motocykliści wyczekują pierwszych oznak wiosny, aby wyjechać na drogi, zaprezentować swoje wspaniałe maszyny i rozpocząć kolejny sezon. Muszą jednak przy tym pamiętać, że jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i adrenalina, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Na bezpieczeństwo motocyklistów wpływ mają także kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze przemieszczają się także miłośnicy jednośladów, dlatego szczególnie ważne jest spoglądanie w lusterka. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.

Policjanci przypominają, że obowiązkowy jest tylko kask, ale warto zainwestować także w kompletny strój motocyklowy. Należy pamiętać, że każde otarcie, nie wspominając nawet o kolizji czy wypadku, to w przypadku jednośladów w zasadzie pewny kontakt ciała z nawierzchnią. Już przy niskich prędkościach takie zdarzenie może skończyć się tragicznie, dlatego nie wsiadajcie na motocykl bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Każdego roku wraz z nadejściem wiosny, policjanci ruchu drogowego w ramach realizowanych licznych działań prewencyjnych, ukierunkowują je również na dyscyplinowanie motocyklistów. Prowadzą pomiary prędkości i zwracają uwagę na stan techniczny motocykli.

Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości, gdyż często kończy się to niebezpieczną sytuacją – a nawet tragedią.

W 2020 roku, w województwie łódzkim doszło do 165 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 22 poniosło śmierć a 146 zostało rannych.

Więcej o:
motocykl sezon motocyklowy policja apel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE