Serum do twarzy zimą

Serum do twarzy zimą

Nie ulega wątpliwości, że o skórę twarzy należy z uwagą się troszczyć. Cera, aby była zadbana, wymaga konkretnych kroków pielęgnacyjnych. Należy zainwestować przede wszystkim w dobre jakościowo serum do twarzy. Zimą, gdy nasza skóra jest szczególnie narażona na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, takie serum musi być wybierane szczególnie starannie.

Jakich składników potrzebuje skóra zimą?

Zima jest wyjątkowo trudnym czasem dla skóry. O tej porze roku pojawić się może bowiem intensywny mróz, a także silny i porywisty wiatr. To wszystko może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan zewnętrzny skóry.

Najważniejsze jest to, aby zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie oraz o wzmacnianie naturalnej bariery ochronnej skóry. Zimą bardzo łatwo bowiem naruszyć płaszcz hydrolipidowy skóry. Doskonale byłoby więc zainwestować w serum, które będzie odżywiać skórę. W kosmetyku tym powinny także znajdować się substancje, które ochronią cerę przed szkodliwym wpływem smogu. Niestety, zanieczyszczenie powietrza w zimie jest wyjątkowo duże z uwagi na sezon grzewczy.

Postaw na serum z witaminami C oraz E.

Zarówno witamina C, jak i witamina E będą idealne dla poszarzałej i zmęczonej zimą cery. Warto byłoby więc postarać się o dobór serum, który będzie zawierał wspomniane składniki. Obie witaminy charakteryzują się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Z tego właśnie względu ochraniają skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Neutralizacja wolnych rodników jest niesamowicie ważna, jeżeli zależy nam na tym, aby nasza cera jak najdłużej pozostawała młoda. Zawsze należy jednak zwracać uwagę na to, jak wiele witaminy E oraz C zawiera dany preparat kosmetyczny. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie więc analiza składów. Im bliżej początku składu znajduje się dana witamina, tym lepiej.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak już wspomniano powyżej, stosowanie serum zimą jest niezmiernie ważne. Istotne jest jednak to, aby kosmetyk ten posiadał odpowiedni skład. Muszą znajdować się w nim witaminy C oraz E. Nie sposób nie zauważyć, że witaminy te to nie wszystko.
W dobrej jakości serum na zimę nie powinno zabraknąć również olejów. Najlepiej zadziałają oleje roślinne takie jak olej ze słodkich migdałów, a także olej z pestek truskawek czy malin. Olej arganowy także będzie dobroczynnie działał na skórę.

Niezmiernie ważny jest również prawidłowy sposób aplikacji serum pielęgnacyjnego. Przed aplikacją serum każdorazowo należy starannie oczyszczać cerę. Warto użyć do tego celu ulubionego mleczka, żelu lub pianki. Należałoby także zadbać o odpowiednią technikę stosowania serum. Warto wklepywać je w skórę twarzy, a nie wcierać. Doskonale byłoby również zatroszczyć się o systematyczność. Jednorazowe serum na niewiele się bowiem zda.

Najlepszym rozwiązaniem będzie codzienne stosowanie serum. W niektórych przypadkach dobrze byłoby jednak rozważyć stosowanie serum dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Należy także uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty stosowania serum nie będą miały szansy pojawić się od razu.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/c/serum-493

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE