Radomsko, Łódzkie 17.2o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Seria pobić

Alert 112

W miniony weekend policjanci wyjaśniali okoliczności dwóch pobić, do jakich doszło na terenie powiatu radomszczańskiego. Do pierwszego incydentu doszło 4 marca na  ulicy Ciepłej w Radomsku. Z ustal...

W miniony weekend policjanci wyjaśniali okoliczności dwóch pobić, do jakich doszło na terenie powiatu radomszczańskiego. Do pierwszego incydentu doszło 4 marca na  ulicy Ciepłej w Radomsku. Z ustaleń policjantów wynika, że trzej sprawcy w wieku od 20 do 21 lat pobili znajomego z osiedla.

Najpierw jeden z nich uderzył 22 -latka w twarz. Po chwili w trójkę przewrócili swoją ofiarę na ziemię i kopali po całym ciele. Na szczęście przechodząca obok starsza kobieta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, w taki sposób odwróciła uwagę agresorów. Pokrzywdzony wykorzystał ten moment, zdołał podnieść się i uciec. Kilkanaście minut później cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Sprawcy, 5 marca przyznali się do pobicia 22 -latka, nie potrafili wyjaśnić dlaczego tak się zachowali. Jednocześnie poddali się dobrowolnie karze. Wobec sprawców została zastosowana kara pozbawienia wolności od roku do 15 miesięcy, w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto zostali oni zobowiązani do zapłacenia grzywny i nawiązki. W okresie trwania próby nadzór nad nimi będzie sprawował kurator.

 

 

Do kolejnego zdarzenia doszło wieczorem 4 marca, w Płoszowie. Tym razem 43 -letni mężczyzna został pobity przez dwóch mieszkańców tej miejscowości. Jak ustalili policjanci, pomiędzy podpitymi już znajomymi wywiązała się sprzeczka, która przerodziła się nieoczekiwanie w awanturę zakończoną bijatyką. W rezultacie pokrzywdzony ma złamaną żuchwę i zasinienia na ciele. Policjanci zatrzymali sprawców, są nimi dwaj mężczyźni w wieku 20 i 29 lat. Zatrzymani 5 marca usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Zastosowano wobec nich karę roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata, karę grzywny, nawiązkę oraz dozór kuratora w okresie próby.

 

na podstawie: KWP Łódź

komentarze