Seniorzy obradowali

Seniorzy obradowali Fot. Urząd Miasta

Podczas dzisiejszych obrad Miejskiej Rady Seniorów zostało poruszonych wiele ważnych tematów, m.in. wdrożenie Ogólnopolskiej Karty Seniora czy bezpieczeństwo osób starszych.

Radomszczańska edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora zainaugurowana zostanie na początku marca. Będą mogły z niej skorzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Karta będzie wydawana bezpłatnie i bezterminowo. Do OKR przyłączyli się już pierwsi przedsiębiorcy, którzy zaproponowali atrakcyjne zniżki dla seniorów.

Podczas sesji seniorzy wysłuchali także informacji przekazanej przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na temat zmian w odpłatnościach za usługi opiekuńcze oraz o ofercie pomocy osobom starszym, chorym i samotnym.

Natomiast funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku rozmawiali z seniorami na temat bezpieczeństwa, w szczególności w ruchu drogowym w kontekście przebudowy ul. Brzeźnickiej. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Mariusz Pawłowski uczulił starszych uczestników ruchu na to, że podczas inwestycji należy zwracać szczególną uwagę na znaki oraz tablice informujące o objazdach.

Policjanci poruszyli także zagadnienia dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej w przypadkach wychłodzenia, oparzeń, zawału czy udaru. Omówiono też popularną w ostatnim czasie metodę kradzieży „na wnuczka”. Funkcjonariusze opisali metodę działania złodziei oraz podkreślili, iż mimo wielu ostrzeżeń w Polsce odnotowuje się coraz więcej przypadków kradzieży tą metodą. Podczas sesji radni przyjęli także sprawozdanie z działań MRS za 2017 rok.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
rada seniorów miasto bezpieczeństwo mops karta seniora
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE