Seniorze, nie daj się oszukać „na koronawirusa”!

Seniorze, nie daj się oszukać „na koronawirusa”! Fot. pixabay.com

Złodzieje w swojej przestępczej działalności wykorzystują strach seniorów przed chorobą. Tym razem z mieszkania starszej kobiety ukradli pieniądze, podszywając się pod osoby przeprowadzające ankietę dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19.

2 lutego 2021 roku do mieszkania 83-letniej piotrkowianki zapukały dwie kobiety. Podały się za osoby robiące ankiety w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19. To uśpiło czujność starszej piotrkowianki. Jedna z kobiet odwracała uwagę właścicielki mieszkania przeprowadzając z nią ankietę. Najprawdopodobniej druga z kobiet w tym czasie ukradła portfel z pieniędzmi seniorki. Nad sprawą pracują piotrkowscy policjanci, którzy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców tej kradzieży.

W związku z tym zdarzeniem policja apeluje do mieszkańców o ostrożność.

- Rozmawiajmy ze swoimi rodzicami, dziadkami, sąsiadami, czy znajomymi, którzy zamieszkują samotnie o tego typu zagrożeniach. Metody działania sprawców są bardzo zróżnicowane i cały czas ewoluują. W przestrzeni informacyjnej pojawia się szereg nieprawdziwych informacji, prób oszustw i wprowadzania w błąd, związanych z pandemią koronawirusa. Należy przypominać starszym osobom, by nie wpuszczały osób obcych do swoich mieszkań. W razie wątpliwości co do nieoczekiwanej wizyty należy powiadomić policję – mówią funkcjonariusze.

Policja apeluje! 

- Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez upewnienia się kim one są

- Przedstawiciele placówek medycznych, urzędnicy różnych instytucji, z reguły wcześniej anonsują swoją wizytę

- Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy

- Miej przygotowaną listę numerów telefonów najważniejszych instytucji by móc szybko zadzwonić i zweryfikować czy wysłali do Ciebie swojego przedstawiciela

- Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości zadzwoń na numer alarmowy 112

Więcej o:
koronawirus policja ostrzeżenie oszustwo seniorzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE