Senator Krzysztof Kwiatkowski: Łukasz Więcek jest gwarantem rozwoju Radomska i uczciwej prezydentury

Fot. Wojciech Bojdo

Do Radomska przyjechał Krzysztof Kwiatkowski. Były prezes Najwyższej Izby Kontroli, Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości a obecnie senator, zachęcał radomszczan do oddania głosu na Łukasza Więcka, który startuje w drugiej turze wyborów na prezydenta Radomska.

Senator Krzysztof Kwiatkowski wyraził poparcie dla programu wyborczego Łukasza Więcka, szczególnie w obszarze funkcjonowania miejskich spółek.

- Dziękuję ci, Łukaszu za wizję uczciwej prezydentury w Radomsku. Dziękuję ci za pomysł dobrego gospodarza, który będzie miał świetne relacje z nowymi władzami wojewódzkimi oraz administracją rządową i z władzami centralnymi. Przede wszystkim dziękuję ci za to, jakim jesteś człowiekiem, za chęć uczciwego prowadzenia spraw miejskich. Łukasz przedstawił mi projekt, jak wprowadzić najwyższe standardy transparentności, przejrzystości w funkcjonowaniu spółek. Pomysł na radę społeczną, która będzie patrzeć na ręce wszystkim, którzy wydają publiczne pieniądze, jest doskonały. On realizuje wytyczne Najwyższej Izby Kontroli. To jest pomysł na to, by w Radomsku spółki komunalne funkcjonowały tanio, efektywnie, żeby mieszkańcy nie przepłacali za usługi komunalne. To jest pomysł dobrego gospodarze. Łukaszu, trzymam za ciebie kciuki, bo pokazałeś mi, jaką masz wspaniałą wizję Radomska – mówił Krzysztof Kwiatkowski.

- Apeluję do wszystkich mieszkańców Radomska. 21 kwietnia głosujcie na Łukasza Więcka. To będzie uczciwy i dobry prezydent miasta – dodał.

Magdalena Spólnicka (KO), która zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego zapewniła, że będzie gwarantem dobrej współpracy z samorządem województwa łódzkiego. Przypomniała, że Polska otrzyma 600 mld złotych z Krajowego Planu Odbudowy.

- Czekaliśmy na te środki przez niepotrzebne spory Prawa i Sprawiedliwości z Komisją Europejską. To są pieniądze, na które czeka m.in. Radomsko. Są to pieniądze, które musimy przy dobrej współpracy i dobrze zdiagnozowanych problemach skutecznie i szybko wydać. Gwarantuję państwu, że prezydent Łukasz Więcek we współpracy z samorządem wojewódzkim i rządem, zrobi to dobrze i uczciwie – stwierdziła Magdalena Spólnicka.

- Mieszkańcy Radomska zdecydowali, że pierwszy raz w historii jeden klub, a konkretnie klub Koalicji Obywatelskiej będzie miał większość w Radzie Miasta. To jest fenomenalny wynik. To jest gwarancja, że nie tylko województwo, nie tylko rząd, ale również Rada Miasta z prezydentem będzie współpracowała sprawnie i dobrze. Jest to bardzo potrzebne, bo mamy wiele rzeczy do nadrobienia. Potrzebujemy szybkich i sprawnych działań. Do tego potrzebna jest zgoda i jedność. To wszystko gwarantuje Koalicja Obywatelska i również ja – jako prezydent – podkreśla Łukasz Więcek, kandydat na prezydenta Radomska.

- Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Łukasz Więcek to prezydent, który będzie miał bardzo silne wsparcie w Radzie Miejskiej, będzie miał świetne relacje z nowymi władzami województwa i doskonałe relacje z rządem. To jest kandydat, który będzie potrafił wspaniale zarządzać Radomskiem – dodał senator Krzysztof Kwiatkowski.

Druga tura wyborów na prezydenta Radomska odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. Łukasz Więcek zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję Jarosławem Ferencem (RdR, z poparciem PiS).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko wybory samorządowe 2024 druga tura wyborów łukasz więcek krzysztof kwiatkowski poparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE