Sebastian Pierzchalski: Biegamy i pomagamy

Sebastian Pierzchalski: Biegamy i pomagamy Fot. Z. Kołaczkowski

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko zaprasza wszystkich młodszych i starszych biegaczy do wzięcia udziału w 2. Radomszczańskim Półmaratonie. To będzie nie tylko wydarzenie sportowe, ale też bieganie połączone z pomaganiem.

Półmaraton odbędzie się w niedzielę, 13 marca w Podświerku. Przewidziano biegi dla dzieci, bieg sztafetowy oraz Bieg Główny na dystansie 21 km (4 pętle po 5,3 km).
Podczas 2. Radomszczańskiego Półmaratonu będzie prowadzona zbiórka dla Iwony Maliszewskiej, która walczy z rakiem piersi. Iwona Maliszewska, 43-latka z gminy Lota Wielka należąca do grupy wsparcia Fundacji Omea Life, walczy z rakiem. Aby przeżyć potrzebuje wsparcia. Rak nie daje za wygraną.

- Chociaż robimy wszystko, by go pokonać, wciąż stoimy na przegranej pozycji. Nadzieję na życie daje lek. Skuteczny i bardzo drogi lek. Wiemy, że sami nie zdołamy go kupić, bo koszt leku to 250 tys. – komentował kilka miesięcy temu na portalu Radomsko24.pl, pan Marcin mąż Iwony Maliszewskiej. 

- Na starcie półmaratonu będą puszki, do których będziemy zbierali pieniądze dla Iwonki. Poza imprezą główną będzie również zorganizowany bieg dla dzieci. Wszystkie środki zebrane też podczas tego biegu również będą przekazane dla Iwonki - mówi Sebastian Pierzchalski z KBKS w Radomsku organizator półmaratonu.

Rozmowa z Sebastianem Piechrzalskim na portalu radomsko24.pl w piątek 4 lutego o 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk sebastian pierzchalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE