Seans (nie tylko) dla Seniora. Film: Wymarzony

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który od 40 lat zrzesza ludzi zainteresowanych historią polskiej i światowej kinematografii oraz ambitnym repertuarem. Na ekranie zobaczyć będzie można film „Wymarzony”.

Radomszczański DKF inicjuje różnorodne okołofilmowe wydarzenia artystyczne, zachęca do analizowania dzieła filmowego, uczy jego interpretacji oraz pomaga zrozumieć język filmu. W ramach DKF-u odbywają się istotne dla kinematografii filmy nagradzane na światowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskich twórców. Prelekcje przed seansami i dyskusje po seansach pozwalają widzom na  subiektywne kształtowanie swojego estetycznego smaku i  filmowego krytycyzmu.

Film: WYMARZONY

Data: 3 grudnia 2019, godz. 14.00. Reżyseria: Jeanne Herry. Gatunek: Dramat/Komedia. Produkcja: Francja 2018. Czas trwania: 115 minut. Bilety: 10 zł.

Opis filmu:

Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą" rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje miłości. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako ide­alna kandydatka na nową mamę Theo. Ich pierwsze spotkanie okaże się decydujące. Czy mały Theo jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?

Więcej o:
dkf radomsko miejski dom kultury w radosmku mdk mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE