Ścisk w czołówce IV ligi w grupie łódzkiej

Ścisk w czołówce IV ligi w grupie łódzkiej Fot. J. Paszewski

Pasjonująco zapowiada się walka o awans do III ligi. Po trzech wiosennych kolejkach w IV lidze prowadzące trio zespołów nie straciło jeszcze punktu. Sokół Aleksandrów o punkt wyprzedza RKS Radomsko i o dwa rezerwy Widzewa Łódź.

W Wielką Sobotę niespodzianek nie było. Sokół Aleksandrów wygrał w Zelowie z Włókniarzem 4:1 (2:0), RKS Radomsko pokonał MKP-Borutę Zgierz 3:0 (2:0) a Widzew II Łódź nie miał problemów na wyjeździe z KS Kutno, wygrywając 3:0. Podziałem punktów zakończył się mecz AKS SMS Łódź - Polonia Piotrków. Remis 1:1 (0:0) dla obu zespołów oznacza stratę punktową, która może być już nie do odrobienia. Skorzystała z tego Ceramika Opoczno. Wygrała 3:0 z Wartą Działoszyn i awansowała na czwarte miejsce.

W najbliższej kolejce 5-7 kwietnia sytuacja w tabeli może ulec zmianie. RKS Radomsko w arcyważnym spotkaniu dla układu tabeli zagra bowiem wyjazdowe spotkanie z Widzewem II Łódź. Do składu łódzkiej drużyny po przerwie powrócił Mateusz Kempski. Wychowanek RAP Radomsko wiosną dla łodzian zdobył już dwa gole. W drużynie z Radomska nie zagrają kontuzjowani Dawid Flaszka i Mateusz Gouda.

W rezerwach Widzewa gra także były zawodnik RKS Radomsko Konrad Niedzielski, który na koncie ma 12 trafień w obecnym sezonie. Tyle samo bramek w dorobku ma napastnik żółto-niebieskich Juliusz Molis. Zapowiada się zatem ciekawe widowisko. 

Czy zawodnicy Sławomira Majaka zrewanżują się Widzewowi II za jesienną porażkę na stadionie w Radomsku 3:1 (bramka Bartosza Machaja)? Przekonamy się o tym w niedzielę 7 kwietnia. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 12.00.

Na wyjazd do Łodzi zachęcają kibice RKS. Na mecz można zapisać się poprzez fapage RKS Fans w tym miejscu. Cena wyjazdu to tylko 25 zł.

Inne mecze drużyn z czołówki w 21. kolejce:
Sokół Aleksandrów Łódzki – Skalnik Sulejów 6 kwietnia, 15.00
AKS SMS Łódź – Omega Kleszczów 5 kwietnia, 17.00
Start Brzeziny – Ceramika Opoczno 6 kwietnia, 16.00
Polonia Piotrków – Włókniarz Zelów 6 kwietnia, 17.00

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE