Ściemniacze LED – trend 2021 roku?

Ściemniacze LED – trend 2021 roku?

Oświetlenie LED jest dzisiaj już w zasadzie standardem – można dzięki niemu doświetlić pomieszczenie, jak również stworzyć odpowiedni nastrój. Jednak w wersji podstawowej diod LED nie udaje się spersonalizować. Korzystanie ze standardowego światła i intensywności, w jakiej świeci nie każdemu może przypaść do gustu. Warto więc zaopatrzyć się na przykład w ściemniacze LED, które mogą być hitem tego roku. Poza jedną z funkcji, która się narzuca ze względu na nazwę urządzenia, technologia ta oferuje znacznie więcej.

Dlaczego warto zmniejszyć intensywność oświetlania ledami?

Pierwszy powód, dla którego warto wyposażyć diody w ściemniacze LED, to własne poczucie komfortu. Nie każdemu bowiem pasuje intensywne oświetlenie – na ogół przydaje się tylko w szczególnych sytuacjach, a przeważnie wystarczy lekko doświetlić wnętrze. Szczególnie wtedy, gdy większą liczbę diod używa się bardziej do podkreślenia aranżacji pomieszczeń niż do faktycznego oświetlenia przestrzeni.

Mniejsza intensywność natężenia świecących diod LED przekłada się też na mniejsze zużycie energii. Korzystając ze ściemniacza, można w ten sposób zaoszczędzić nawet do 35 procent prądu. Nie jest to mało, zwłaszcza jeśli diod jest wiele w oświetlanym w ten sposób pomieszczeniu.

Ściemniacz sprawia też, że oświetlenie LED świecące ciemniej, jest mniej narażone na uszkodzenia. Nie dochodzi bowiem do przegrzania żadnej diody, czy innego elementu tej technologii. Zatem za pomocą takiego dodatku można w prosty i wygodny sposób wydłużyć żywotność ledowych lampek.

Ściemniacze LED zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa

Dzisiaj często zdarza się, że mieszkanie pozostaje na wiele godzin „puste”, ponieważ lokatorzy są albo w pracy, albo na zakupach, albo załatwiają różne sprawy na mieście. W tym czasie może dojść do włamania, gdy tylko złodziej upewni się, że w środku nie ma nikogo. Najczęściej taką gwarancję daje mu brak jakichkolwiek reakcji na ewentualne pukanie, czy brak ruchu w pomieszczeniu. Jeśli jest już po zmroku, a w pomieszczeniach nie palą się światła, wtedy również jest to dla niego wyraźny sygnał, że może zacząć swoją „pracę”.

By nie ułatwiać takim osobom zadania, warto wyposażyć diody w ściemniacze LED. Poza tym, że umożliwiają przyciemnienie barwy światła, zapewniają też to, że ledy włączą się w momencie, kiedy jest bezgłośnie i nic się nie rusza. Niekiedy światło w oknach w kuchni, czy też w pokoju gościnnym jest lepszym „straszakiem” na włamywacza niż zamontowany alarm. Raczej żaden rabuś przy zdrowych zmysłach nie pomyśli o tym, by nielegalnie przekroczyć próg wnętrza, gdy w środku jest zapalone światło.

Ściemniacze działają na podobnej zasadzie co pilot do oświetlenia LED

Jeśli ma się do wyboru albo ściemniacze LED, albo typowy pilot do diod, na korzyść zdecydowanie przemawia ten pierwszy produkt. Oprócz funkcji pilota ma do zaoferowania wszystkie te rozwiązania, jakie są wymienione wyżej.

Natomiast podobnie jak pilot mogą zapewnić ciekawe i różnorodne oświetlenie ledowe. Będzie ono mniej lub bardziej interesujące, w zależności od tego, z jakiej półki jest dany ściemniacz. Im lepszy, tych programów do wyboru będzie mieć zwykle więcej.

Sprawdź całą ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE