Samorządowcy z Radomska i powiatu na Spotkaniu Opłatkowym Województwa Łódzkiego

Samorządowcy z Radomska i powiatu na Spotkaniu Opłatkowym Województwa Łódzkiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku, Edyta Sapis-Drozdek

Kolędą „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęło się Spotkanie Opłatkowe Samorządowców Województwa Łódzkiego. Na samorządową wigilię do Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i wojewoda Tobiasz Bocheński. Władze Powiatu Radomszczańskiego reprezentowały podczas tej uroczystości: wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Edyta Sapis – Drozdek.

Zarząd Województwa Łódzkiego, starostowie, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, posłowie, radni oraz duchowieństwo spotkali się, by złożyć sobie i mieszkańcom całego regionu świąteczne życzenia.

Zgromadzeni w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Wielkim wysłuchali koncertu pieśni bożonarodzeniowych. Po wspólnej modlitwie głos zabrali gospodarze spotkania. Zarówno marszałek, jak i wojewoda przyznali, że mijający rok nie należał do łatwych. Po trudach związanych z pandemią, pojawiło się kolejne zagrożenie – wojna za naszą wschodnią granicą.

- Udało nam się zachować człowieczeństwo i to, co najważniejsze – miłość do drugiego człowieka, do ludzi, którzy musieli uciekać z własnych domów, z kraju ogarniętego wojną, by u nas, w Polsce szukać ratunku – mówił Grzegorz Schreiber.

Marszałek województwa życzył samorządowcom i wszystkim mieszkańcom Łódzkiego przede wszystkim pokoju, by mogli realizować swoje plany i marzenia.

Świąteczne życzenia samorządowcom z naszego województwa składał również wojewoda Tobiasz Bocheński.

- Nie zmieniajcie się, bo tworzycie dobrą wspólnotę – mówił. - Mamy świetnych burmistrzów, wójtów, prezydentów, starostów, radnych, którzy dynamicznie zabiegają o interesy swojego regionu, którzy potrafią dbać o kulturę, sprawy społeczne i gospodarcze, w dodatku robią to z uśmiechem na twarzy, co jest bardzo cenne. Życzę spontaniczności w porozumiewaniu się ponad podziałami i wytrwałości w dbaniu o interesy naszego Łódzkiego – mówił Tobiasz Bocheński.

Na zakończenie świątecznego spotkania wystąpił zespół „Pectus”, w którego repertuarze nie zabrakło również pastorałek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański spotkanie samorządowców wigilia województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE