Samorządowcy grali w kręgle

Samorządowcy grali w kręgle Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią do sportowej rywalizacji w ramach Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023 powrócili samorządowcy z terenu naszego powiatu. Pierwszą konkurencją, rozegraną na torach SOPLARKU Kleszczów, były kręgle. Podczas zawodów prowadzona była zbiórka na rzecz uchodźców oraz ofiar wojny w Ukrainie, podczas której zebrano 860 zł.

Rywalizacja w aktualnej edycji Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego trwać będzie 2 lata i łącznie obejmie aż 15 różnych konkurencji. Biorą w niej udział drużyny z miast i gmin powiatu radomszczańskiego oraz starostwa powiatowego. Celem spartakiady jest popularyzacja sportu i rekreacji w środowisku samorządowym powiatu radomszczańskiego, integracja środowiska samorządowego oraz czynny udział radnych w środowisku sportowym.

W rozgrywkach wzięło udział 9 czteroosobowych drużyn. Najlepsi okazali się samorządowcy z Gomunic, zdobywając łącznie 439 punktów; II miejsce zajęła drużyna z Ładzic (400 punktów), a III miejsce – zespół z Wielgomłyn (337 punktów).

Prawie do ostatniej kolejki trwała walka o medalowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Ostatecznie brązowy medal zdobył Sławomir Kobędza (Wielgomłyny, 114 pkt.), srebrny – Bogdan Musiał (Ładzice; 120 pkt.) a złoty – Paweł Gurazda (Gomunice, 153 pkt). O klasie zawodników i ich poziomie niech świadczy fakt, że aż troje zawodników ex aequo zajęło miejsce IV (zdobywając 105 punktów): Aneta Szczepocka (Gomunice), Paweł Koćwin (Ładzice) i Roman Kowalski (Ładzice).

Komplet wyników drużynowych pierwszej konkurencji (kręgle) Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023:

  • I miejsce – Gomunice: 439 punktów,
  • II miejsce – Ładzice: 400 punktów,
  • III miejsce – Wielgomłyny: 337 punktów,
  • IV miejsce – Dobryszyce: 326 punktów,
  • V miejsce – Powiat Radomszczański: 324 punkty,
  • VI miejsce – Radomsko (miasto): 322 punkty,
  • VII miejsce – Żytno: 300 punktów,
  • VIII miejsce – Radomsko (gmina): 265 punktów,
  • IX miejsce – Gidle: 248 punktów.

Dyplomy i pamiątkowe puchary najlepszym zawodnikom wręczył Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego Tomasz Kornacki, który gratulując zwycięzcom nawiązał także do trwającej wojny w Ukrainie, dziękując samorządowcom za ich zaangażowanie w dotychczasowe akcje pomocowe i zapraszając do specjalnej zbiórki pieniężnej, organizowanej w trakcie dzisiejszej rywalizacji.

A już za miesiąc okaże się, którzy samorządowcy najlepiej grają w piłkę siatkową. Gospodarzem kolejnej konkurencji będzie Gmina Gomunice.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański kręgle spartakiada samorządowców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE