Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Samorządowa Spartakiada

Sport i rekreacja
Mateusz Szałowski

6 maja 2011 roku odbyły się kolejne zawody Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w Kodrębie. Impreza wyłoniła najlepszych, okazała się nią właśnie drużyna z... ››

6 maja 2011 roku odbyły się kolejne zawody Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w Kodrębie. Impreza wyłoniła najlepszych, okazała się nią właśnie drużyna z Kodręba.

Podczas zawodów rywalizowało ze sobą dziewięć ekip. Całość obejmowała następujące konkurencje: rzut beretem, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, strzelanie z wiatrówki, przeciąganie liny, czy rzut lotką do tarczy.

Liczba zawodników w grupach mogła być dowolna, jednak sędziwie brali zawsze pod uwagę trzy najlepsze wyniki – dwóch mężczyzn i jednej kobiety.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, podium wywalczyły sobie następujące ekipy: pierwsze gospodarze, drugie Dobryszyce i trzecie Gomunice.


Cała impreza przebiegała w aurze zdrowej, sportowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z uczestnictwa w zawodach, gdyż już nie często mają okazję wykazać się jako sportowcy.


Kolejne zawody odbędą się 20 maja na strzelnicy Jasień w gminie Kobiele Wielkie.


Warto również wspomnieć o sukcesach na spartakiadzie samorządowej organizowanej na szczeblu wojewódzkim. W trakcie turnieju tenisowego ekipa ze Starostwa zajęła pierwsze miejsce. W klasyfikacji ogólnej jest na drugiej pozycji a od pierwszego dzieli ją jeden punkt.

komentarze