Samochód na raty – jak i gdzie wziąć auto na raty?

Samochód na raty – jak i gdzie wziąć auto na raty?

Zepsuł Ci się samochód i stoisz przed koniecznością zakupu nowego? Takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza jeśli Twoje dotychczasowe auto miało już sporo przejechanych kilometrów na liczniku. Do tego, w niektórych sytuacjach naprawa zepsutego pojazdu liczącego sobie wiele lat, jest zwyczajnie nieopłacalna. Dowiedz się, w jaki sposób możesz sfinansować zakup używanego samochodu.

Kredyt zwykły czy samochodowy?

W idealnej sytuacji każdy mógłby sobie pozwolić na zakup używanego pojazdu z oszczędności. Niestety, ale taka rzeczywistość dla statystycznego Polaka jest często nieosiągalna. Czy to jednak oznacza, że musisz męczyć się ze starym i niesprawnym pojazdem? Zdecydowanie nie! Zawsze możesz zdecydować na sfinansowanie zakupu auta poprzez:

  • kredyt gotówkowy

To popularny instrument bankowy pozwalający na zakup wielu dóbr. W przypadku gdy zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, kredytodawca nie wnika w to, na co wydasz uzyskane środki. Wiele osób wybiera taką pożyczkę, gdy oprócz zakupu pojazdu planuje wykonać remont mieszkania czy wymianę mebli. Natomiast warto wiedzieć, że taki kredyt ze względu na brak fizycznego zabezpieczenia, niejednokrotnie ma niższą wartość i większe oprocentowanie.

  • kredyt na samochód

W tej sytuacji środki uzyskane w ramach pożyczki muszą być całkowicie przeznaczone na zakup samochodu, który będzie zabezpieczeniem kredytu. Zatem w chwili uzyskania finansowania nie otrzymasz pieniędzy na konto. Zostaną one przelane bezpośrednio do sprzedawcy, u którego decydujesz się na zakup samochodu. Uzyskanie kredytu na auto to atrakcyjne rozwiązanie, jeśli jedyne co planujesz w danym momencie, to wymiana starego pojazdu na nowy. W ramach pożyczki możesz uzyskać niskie oprocentowanie oraz wyższą kwotę przyznanego finansowanie. Natomiast musisz pamiętać o tym, że w przypadku, gdy zaprzestaniesz spłaty kredytu, bank może zająć pojazd. Często również praktykowany jest wpis kredytodawcy do dowodu rejestracyjnego, jako współwłaściciela 49% auta.

To dwie najpopularniej wybierane metody sfinansowania nowego pojazdu. Jeśli jesteś ciekawy, jakie oferty możesz uzyskać w przypadku pożyczki na auto, sprawdź porównanie kredytów samochodowych.

Gdzie i  jak wziąć samochód na raty?

Szczegółowy poradnik dotyczący tego, jak kupić używany samochód na raty znajdziesz pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/samochod-na-raty/. Co jednak warto wiedzieć na początek? Znaczenie mają formalności – koniecznością będzie przygotowanie takich dokumentów jak:

  • dowód osobisty,
  • skan dowodu rejestracyjnego wybranego pojazdu,
  • umowa kupna-sprzedaży między Tobą a sprzedającym auto,
  • zaświadczenie potwierdzające Twoje dochody, może być to PIT za zeszły rok lub dokument wystawiony przez pracodawcę,
  • dane dotyczące kosztów utrzymania gospodarstwa domowego oraz innych zaciągniętych zobowiązań.

Na tej podstawie bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową oraz możliwość uzyskania pożyczki. Co ciekawe, wcale nie musisz to robić w komisie, w którym kupujesz pojazd czy w swoim banku. Wiele osób wyszukuje interesujący ich kredyt online na finanse.rankomat.pl.W ciągu kilku minut uzyskasz zestawienie z danymi od przynajmniej 5 banków. Taki sposób pomaga zaoszczędzić pieniądze, gdyż raty w innych instytucjach mogą się różnić nawet o kilkaset złotych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE