Salmonella w jajach. W sieci Biedronka

Salmonella w jajach. W sieci Biedronka

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie wydał ostrzeżenie dotyczące partii jaj, w których wykryto obecność Salmonelli Enteritidis. Jajka te są w dystrybucji sieci Biedronka.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: stwierdzenie pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj:

Zagrożenie: Obecność bakterii Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj
Szczegóły dotyczące produktów: Produkt: Jaja zdrovo Rodzinkovo 30 szt., klasa wagowa M, klasa jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3
Kraj pochodzenia: Polska
Numer partii: data wraz z kodem znajdującym się obok oznacza numer partii produkcyjnej – 31-03  PWK93K3  A, gdzie lit. A stanowi numer zakładu pakowania jaj, tj. PL30225901
Producent: Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz. Zakład pakowania jaj: PL30225901
Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Dolna 3, 00-773 Warszawa

Firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. dobrowolnie wycofuje z obrotu wskazaną w komunikacie partię jaj. Odpowiednie informacje w tej sprawie firma umieściła na stronie internetowej: www.fdw.pl.

Jeronimo Martins Polska S.A. potwierdziła wycofanie ww. partii jaj. Firma poinformowała, że ww. partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci.

Ponadto Główny Inspektor Sanitarny poinformował PWIS w Warszawie właściwego dla siedziby dystrybutora o konieczności podjęcia działań w celu wycofania kwestionowanej partii produktu z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Więcej o:
biedronka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE