Marcin Bielecki mieszka w Przedborzu. Z wykształcenia jest muzykiem, zawodowo nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Prywatnie to pasjonat rzeźbiarstwa... i to jakiego. Do południa zdalne nauczanie – po realizacja się w hobby. Na koncie ma już około 100 rzeźb wykonanych za pomocą m.in. piły mechanicznej.
W 2017 roku Marcin Bielecki postanowił sprawdzić się w sztuce rzeźbiarskiej. Jego dzieła jednak nie powstają w sposób tradycyjny. Największym „dłutem” pana Marcina jest piła łańcuchowa.
- Moja pasja zaczęła się – jak pamiętam - 3 listopada 2017 roku. Jednak, już wcześniej, za młodu, lubiłem podpatrywać starsze osoby jak rzeźbią, malują, rysują. Tak to się za mną ciągnęło… jednak brakowało miejsca. Kiedy zbudowałem dom, postanowiłem spróbować swoich sił w rzeźbie. Tak powolutku zacząłem rzeźbić. Pierwszą moją pracą była płaskorzeźba stworzona dla córki – wspomina Marcin Bielecki.
Pan Marcin zaczął szukać grup rzeźbiarskich m.in. na portalach społecznościowych, podpatrywać ich prace. Zaczął także szukać coraz lepszych narzędzi. Teraz ma już bardzo bogaty zbiór, w jego warsztacie jest kilka pił. Nie brakuje też wierteł i innych specjalistycznych akcesoriów, sprowadzanych najczęściej z Japonii lub Kanady.
- Zaczęłam od rzeźbienia takimi najprostszymi dłutami, które kupiłem w supermarkecie za 100 zł, chciałem sprawdzić czy idę w tym dobrym kierunku czy nie. No i okazało się, że dobrze idę – wspomina pan Marcin.
Największa rzeźba jaką ostatnio wykonał artysta to niedźwiedź, miał 3,2 m wysokości. Rzeźbienie tego niedźwiedzia zajęło około 42 godzin. Teraz pan Marcin pracuje nad wyrzeźbieniem czterech ogromnych foteli. Na każdym z nich będzie inne zwierzę: sowy, niedźwiedź, sarna i wilk. To zamówienie wysłane zostanie w góry.