Rywalizują o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji

Rywalizują o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W poniedziałek, 13 lutego 2023 r. w Powiatowej Hali Powiatowej w Radomsku odbył się pierwszy, powiatowy etap konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

W ramach przedsięwzięcia radomszczańska młodzież wzięła udział w zawodach sportowych, które składały się z testu sprawności fizycznej oraz testu wiedzy.

Najlepszą drużyną w teście wiedzy okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku ex aequo z zawodnikami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Na miejscu II znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach. 

W teście sprawności fizycznej zwycięstwo przypadło ZSP nr w Radomsku.

Najlepsze wyniki wśród dziewcząt uzyskała Emilia Wrońska z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Wśród chłopców - Patryk Ciupiński z „Mechanika”. 

Zwycięzcą pierwszego etapu Turnieju została drużyna z ZSP nr 1. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej przypadło drużynie z I Liceum Ogólnokształcącego. Trzecią lokatę zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. 

Celem Turnieju jest popularyzacja sportów drużynowych z zachowaniem zasad fair-play, integracja młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez współzawodnictwo. 

Wicestarosta Radomszczański Małgorzata Lewandowska wraz z podinsp. Przemysławem Mazurkiewiczem, Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku pogratulowali uczestnikom Turnieju znakomitych wyników oraz wręczyli drużynom nagrody.

Zwycięska drużyna weźmie udział w finale Turnieju w Łodzi.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja turniej hala sportowa zawody puchar komendanta wojewódzkiego policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE