Rynek pracy po pandemii. W jakich sektorach znajdziemy najwięcej ofert pracy

Rynek pracy po pandemii. W jakich sektorach znajdziemy najwięcej ofert pracy

Pandemia koronawirusa przewróciła rynek pracy do góry nogami. Wiele osób musiało pożegnać się z dotychczasowym pracodawcą, niektórzy do samego końca walczyli o utrzymanie stanowiska. Z całą pewnością jednak większość pracowników zastanawiało się nad swoją przyszłością, a ci, którzy dopiero poszukują pracy nad tym, w jakich konkretnie sektorach będzie można ją znaleźć po pandemii? Sprawdźmy to!

Rynek pracy po pandemii. W jakich sektorach znajdziemy najwięcej ofert pracy

Pandemia COVID-19 zaskoczyła cały świat. Im dłużej trwa, tym większe straty ponosi wiele przedsiębiorstw, które do tej pory dobrze funkcjonowały. Wszystko to sprawia, że właściciele podmiotów gospodarczych starają się utrzymać na rynku i zminimalizować konieczność zwolnienia pracowników. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a to powoduje, że przez koronawirusa pracę traci dziennie nawet kilka tysięcy naszych rodaków.

Rynek pracy a koronawirus

Załamanie gospodarki to jeden z najpoważniejszych i najbardziej bolesnych dla większości osób skutków pandemii. Dobrą wiadomością w gąszczu tych złych jest jednak fakt, że na kryzysie związanym z COVID-19 nie ucierpiały wszystkie branże. Wciąż bowiem istnieją sektory, w których z sukcesem można szukać zatrudnienia, a co więcej - takie, które podczas tych wielu miesięcy zyskały na znaczeniu. Świetnym rozwiązaniem będzie więc kierowanie swoich CV właśnie w tym kierunku, choć w wielu przypadkach może się to wiązać z koniecznością przebranżowienia i nabycia nowych kompetencji oraz umiejętności.

Gdzie szukać pracy po pandemii?

Patrząc na całą sytuację z dystansu, warto zrobić wszystko, aby odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy po trudnym okresie pandemii. Kluczowe jest tutaj z jednej strony myślenie długoterminowe, które zakłada zatrudnienie się w stabilnym i przede wszystkim przyszłościowym sektorze, z drugiej jednak trzeba mieć na uwadze, że nic nie jest dane raz na zawsze i należy zachować pewną elastyczność. Na portalu www.aplikuj.pl można znaleźć mnóstwo ofert pracy dotyczących takich branż jak IT, budownictwo, logistyka, telekomunikacja, handel, HR.

Jak szukać zatrudnienia?

W pierwszej kolejności sprawdź oferty pracy na portalu Aplikuj.pl, ponieważ to właśnie tam można odnaleźć odpowiadającą wymaganiom i atrakcyjną pracę. Pamiętajmy, że poszukiwanie zatrudnienia wiąże się najczęściej z setkami wysłanych aplikacji i listów motywacyjnych. Z całą pewnością więc trzeba uzbroić się jednak w cierpliwość i być wytrwałym. Najważniejszym aspektem jest odpowiedzenie sobie na pytanie, na czym znamy się najlepiej lub co nas interesuje oraz w jakim zawodzie widzimy się za kilka lat. 

Zawody przyszłości - wszystko, co trzeba wiedzieć

Pandemia koronawirusa wzmocniła rynek online. Praca zdalna, zakupy przez Internet, nauka na odległość - obecnie jak nigdy wcześniej polegamy na rozwiązaniach informatycznych. Nic więc dziwnego w tym, że to właśnie takie zawody jak programista czy logistyk są dziś wymieniane jako te najbardziej przyszłościowe. Ponadto, po pandemii dostrzegamy zapotrzebowanie m.in. na kurierów, sprzedawców, pracowników magazynowych, ale również przedstawicieli handlowych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE