Ruszyły egzaminy gimnazjalne

Dokładnie 415 uczniów trzecich klas radomszczańskich gimnazjów, rozpoczęło we wtorek 21 kwietnia egzamin gimnazjalny.

Dokładnie 415 uczniów trzecich klas radomszczańskich gimnazjów, rozpoczęło we wtorek 21 kwietnia egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu sprawdzana będzie ich wiedza humanistyczna, w środę zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą egzaminu, w czwartek z językiem obcym.
fot. ilustracyjne/sxc.hu
Każdego dnia egzamin składa się z dwóch części. Pierwsza zaczyna się o godz. 9. druga o godzinie 11. Pomiędzy nimi jest przerwa. W części humanistycznej egzaminu pierwszy 60 minutowy (uczniowie z dysleksją 80 minut) blok to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, drugi trwający 90 minut (dyslektycy 135 minut) to język polski.

W środę uczniowie zmierzą się najpierw z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, w drugiej części rozwiązywać będą zestaw zadań z matematyki. W czwartek – egzamin z języka obcego, również w dwóch częściach – na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści z Radomska (podobnie jak uczniowie z ośmiu wybranych województw) będą mieli prace egzaminacyjne oceniane z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania. Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą znane 19 czerwca. Poprawa wyniku tego egzaminu nie jest możliwa, a jego wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to warunek ukończenia szkoły. Nieobecni podczas kwietniowego terminu będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu.

Więcej o:
egzamin gimnazjum szkoła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE