Ruszyła kampania „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”

Fot. W. Bojdo

Ruszyła kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. W ramach akcji, policjanci w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł w pojazdach.

W sobotę, 22 października 2022 r., w trzech stacjach diagnostycznych w Radomsku kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego samochodu. Na terenie miasta spotkać można policyjne patrole, które zwracają szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów.

- Jest to kampania ogólnopolska, która ma na celu podnoszenie świadomości bezpieczeństwa wszystkich kierujących. Zwracamy się do kierowców o to, by zadbali o stan oświetlenia i ustawienie świateł. Oświetlenie samochodu jest bardzo ważnym elementem, szczególnie o tej porze roku, gdy dni są pochmurne oraz w porze nocnej. Dobre oświetlenie wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Kierujący widzi na drodze przeszkody z dużo większej odległości i jest w stanie wcześniej na nie zareagować – podkreśla Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W Radomsku światła można sprawdzić bezpłatnie w trzech stacjach diagnostycznych:

- OSKP AUTOCENTRUM ELCAR ul. Narutowicza 59,

- UNI-CAR KOMOROWSCY SPÓŁKA JAWNA ul. Jagiellońska 5,

- CAR-EXPERT Stacja Kontroli Pojazdów, Reja 8.

Kolejna okazja do bezpłatnego sprawdzenia stanu oświetlenia będzie w terminach: 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia 2022 r.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko kampania akcja twoje światła nasze bezpieczeństwo kontrola kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE