Ruszyła druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0

Ruszyła druga część programu „Czyste Powietrze” 2.0 Fot. pixabay.com

Urząd Miasta w Radomsku poinformował, że 21 października 2020 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę „kopciucha” i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Osoby uprawnione do podwyższonego poziomu dofinansowania, które mogą wystąpić o wydanie zaświadczenia to te, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym zgodnie z art. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska, nie przekracza kwoty:

a) 1 400 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
b) 1 960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Wnioski o wydanie zaświadczenia należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku ul. Kościuszki 10, lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej - adres skrzynki to: /fr2s9uh854/SkrytkaESP.

Wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzór tego zaświadczenia określa Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 02.10.2020 r. (Dz. U. poz.1713). Wnioski o wydanie zaświadczenia do pobrania poniżej oraz ze strony http://www.mops-radomsko.pl/

W ramach Części 2 programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych do 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie oraz nie wcześniej niż w dniu 15 maja 2020 r.

Część 2 programu umożliwia także dofinansowanie przedsięwzięć zakończonych pod warunkiem, że nie zostały rozpoczęte wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie oraz nie wcześniej niż w dniu 15 maja 2020 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko program czyste powietrze nabór wniosków fundusz ochrony środowiska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE