Ruszył remont ul. Piastowskiej w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W środę, 8 listopada 2023 r. rozpoczął się remont ulicy Piastowskiej w Radomsku.

Na terenie budowy pojawiła się już ekipa, które będzie realizować inwestycję. Wkrótce zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

W pierwszym etapie realizowane będą prace związane z wymianą krawężników w rejonie skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia oraz wymianą nawierzchni chodnika wzdłuż posesji nr 3 i 5. Prace potrwają maksymalnie 3 dni (do piątku włącznie).

- W celu zapewnienia bezpiecznego przeprowadzenia wspomnianych prac niezbędne będzie wyłączenie jednego zewnętrznego pasa ruchu na tym  odcinku ulicy. W celu zapewnienia przejezdności ruchu kołowego w dwóch kierunkach na ulicy Piastowskiej wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w ulicę Tysiąclecia (w kierunku ulicy Prymasa Wyszyńskiego). Dotychczasowy pas lewoskrętu będzie prowadził relację „na wprost” dla jadących ulicą Piastowską w kierunku ulicy Krakowskiej – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Kolejny etap przebudowy ulicy Piastowskiej, który będzie się wiązał z wymianą bitumicznej nawierzchni jezdni i pasa postojowego będzie prowadzony w późniejszym terminie (godziny pozaszczytowe – w weekend), o którym Starostwo poinformuje odrębnym komunikatem.

Czytaj też: Rozpoczął się remont ul. Narutowicza w Radomsku. Wprowadzono nową organizację ruchu

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica piastowska remont ulicy piastowskiej utrudnienia komunikacyjne organizacja ruchu inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE