Rusza remont mostu w Zagórzu. Będą objazdy!

Rusza remont mostu w Zagórzu. Będą objazdy! Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W związku z przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3900E w km 6+139 w miejscowości Zagórze, powyższy odcinek drogi powiatowej będzie zamknięty dla ruchu kołowego od wtorku, 9 sierpnia 2022 roku.

Wyznaczony objazd poprowadzony zostanie drogą gminną nr 112055E przez miejscowość Wygoda i dalej drogą wojewódzką nr 784 poprzez miejscowość Stanisławice i Pławno.

Droga, na której leży most w Zagórzu stanowi element połączenia trzech gmin: Kłomnice (w powiecie częstochowskim), Gidle i Kobiele Wielkie. Stan techniczny obiektu, który znajduje się na terenie objętym podtopieniami, jest zły (zniszczona izolacja płyty, skorodowany beton ustroju nośnego, zniszczone balustrady).

W ramach przebudowy zaplanowano m.in. wzmocnienie płyty przęsła i nową izolację, naprawę przyczółków i spodu przęsła mostu, umocnienie skarp i stożków nasypowych, montaż nowych barier, wykonanie nowych warstw bitumicznych na moście i dojazdach.

Koszt całości inwestycji oszacowano na 565,3 tys. zł. 282,6 tys. złotych pochodzić będzie z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok.

Więcej o:
powiat radomszczański zagórze most zagórze remont mostu objazdy inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE