Rusza przebudowa mostu w Kraszewicach. Będą utrudnienia

Rusza przebudowa mostu w Kraszewicach. Będą utrudnienia Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W poniedziałek, 4 września 2023 roku rozpoczną się prace związane z przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3918E w miejscowości Kraszewice (gmina Masłowice). Na czas prowadzenia prac odcinek tej drogi - od skrzyżowania przy szkole do skrzyżowania przy remizie OSP - zostanie zamknięty dla ruchu kołowego.

Do czasu zakończenia przebudowy mostu zostanie wyznaczony objazd dla ruchu kołowego. Trasa objazdu poprowadzona zostanie z Kraszewic do DK 42 (przez Strzelce Małe i Granice), dalej drogą powiatową 3917E poprzez miejscowość Chełmo i drogę powiatową nr 3918E do Kraszewic.

W ramach robót zaplanowano: rozbiórkę istniejącego mostu, wykonanie nowego obiektu mostowego z prefabrykowanych elementów skrzynkowych, wykonanie płyt przejściowych, montaż desek gzymsowych i wykonanie kap żelbetowych, umocnienie skarp i stożków nasypowych, montaż wyposażenia obiektu (bariery), wykonanie nowych warstw bitumicznych na moście i dojazdach, naprawę stożków nasypów, prace wykończeniowe.

Całkowity koszt zadania to 1 267 990 zł, w tym: 645 680 zł z dotacji pozyskanej przez powiat z subwencji ogólnej Ministra Finansów.

Więcej o:
powiat radomszczański kraszewice gmina masłowice most remont mostu inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE