Rusza program in vitro w Radomsku

Rusza program in vitro w Radomsku Fot. pixabay.com

Miasto Radomsko podpisało umowy z czterema klinikami w ramach programu pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomska”.

Realizatorami programu będą:

- SALVE MEDICA  – Łodź ul. Szparagowa 10
- Artvimed - Chrobry, Centrum Medycyny Rozrodu - Kraków ul. Legendy 3/1
- GRAVITA  Diagnostyka i Leczenie Niepłodności  - Łódź ul. Kniaziewicza 20 A
- Provita, Centrum Medyczne Angelius Provita – Katowice ul. Fabryczna 13d

- Pary małżeńskie, które zamieszkują na terenie miasta Radomska i chcą skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą już bezpośrednio zgłaszać się do wybranej przez siebie kliniki spośród czterech wymienionych powyżej – informuje na swojej stronie Urząd Miasta w Radomsku.

Dodatkowym kryterium kwalifikacji  jest wiek kobiety, który musi  się mieścić w przedziale 20-40 lat, warunkowo kobiety do 42. roku życia po spełnieniu warunków medycznych określonych w programie. Pierwszeństwo w kwalifikacji do programu przysługuje parze ze zdiagnozowanym schorzeniem nowotworowym.

- Szczegółowej kwalifikacji medycznej dokonywał będzie podmiot leczniczy. Kwota dofinansowania to maksymalnie 5 000 zł. do jednego zabiegu a maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 2 zabiegi dla jednej pary – podkreślono w komunikacie magistratu.

Dofinansowanie będzie przyznawane uczestnikom programu po zatwierdzeniu finansowania przez Urząd Miasta Radomska. O zakwalifikowaniu się pacjentów do programu decydować będzie też kolejność zgłoszeń. Na realizację programu w 2020 r. Miasto Radomsko przeznaczyło kwotę 100 000,00 zł.

Więcej o:
in vitro radomsko program in vitro w radomsku in vitro
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE