Rusza Piotrkowska Karta Mieszkańca

Rusza Piotrkowska Karta Mieszkańca Fot. UM Piotrków Tryb.

Od 1 października 2020 r. mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą składać wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, która będzie uprawniała do otrzymania szeregu zniżek przy korzystaniu z usług miejskich instytucji.

Karta będzie wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać będzie mógł ją każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) będzie można składać elektronicznie: za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.

PKM będzie można odebrać w trzech miejscach:

- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel. 44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.

- Osoby składające wniosek elektronicznie będą musiały dołączyć wszelkie wymagane w uchwale dokumenty wraz z załączeniem zdjęcia w wersji elektronicznej. Po elektronicznym wysłaniu wniosku otrzymają wiadomość e-mail potwierdzającą złożenie dokumentu wraz z informacją o kolejnych krokach wydania karty. Natomiast osoby, które chcą złożyć wniosek osobiście muszą wcześniej umówić wizytę w Urzędzie i przynieść ze sobą potrzebne dokumenty. W przypadku braku zdjęcia zostanie ono wykonane na miejscu - tłumaczą urzędnicy.

PKM będzie miała formę plastikowej karty zbliżeniowej. Na jej podstawie będzie można uzyskać szereg zniżek w miejskich jednostkach kultury i sportu. Zniżki będą obowiązywać od 2 listopada.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków piotrkowska karta mieszkańca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE