Rusza Inkubator Zainteresowań

Język angielski dla najmłodszych i trochę starszych, warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne, a także szkolenie dla młodych kierowców – takie atrakcje czekają na dzieci i młodzież... ››

Język angielski dla najmłodszych i trochę starszych, warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne, a także szkolenie dla młodych kierowców – takie atrakcje czekają na dzieci i młodzież dzięki Inkubatorowi Zainteresowań. Do udziału w projekcie zaprasza Hufiec Radomsko.

- Inkubator Zainteresowań to miejsce, w którym dzieci i młodzież mają się świetnie bawić, a przy okazji nauczyć czegoś nowego, rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, i odkrywać nowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy organizować warsztaty i szkolenia, ale na zajęciach na pewno nie będzie jak w szkole. Co ważne, do Inkubatora zapraszamy nie tylko harcerzy, ale również osoby nie zrzeszone w ZHP – mówi Marta Michalczyk z Hufca Radomsko.

Co Was tu czeka?
Od maja do grudnia będą się odbywały następujące warsztaty, zajęcia i szkolenia:


Język angielski dla najmłodszych- zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 (czyli do 3 klasy szkoły podstawowej włącznie), w grupach maksymalnie 10 osobowych, z wykorzystaniem multimediów i programów przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na zajęciach dzieci będą miały okazję poznać podstawy języka angielskiego. Poznają słówka i zwroty przydatne w codziennym porozumiewaniu się, poszerzą wiedzę nabytą w szkole.


Wieczorki z językiem angielskim - zajęcia dla dzieci i młodzieży, których celem będzie rozwój praktycznych umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Obejmować one będą konwersatoria, projekcje filmów w języku angielskim, rozwój umiejętności rozumienia tekstów słuchanych i pisanych. Zajęcia miały charakter uzupełniający do nauki szkolnej, by młodzież miała okazję pochwalić się tym co już umie, sprawdzić się w codziennych sytuacjach.


Warsztaty teatralne - Działanie teatralne pobudza wyobraźnię, rozwija zdolności, talenty. Program zajęć obejmuje: ćwiczenia dykcji, etiudy teatralne, ćwiczenia i zabawy pobudzające wyobraźnię, naukę poprawnej interpretacji tekstów literackich, jak również próby do spektakli. W zajęciach prowadzonych w ramach programu mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w każdym wieku, w przedziale wiekowym 7 – 12 i w grupie wiekowej 13 - i wyżej.


Warsztaty plastyczne- uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się na nich z różnymi technikami plastyczno- technicznymi. Efektem prowadzonych zajęć było przygotowanie przygotowanie wystawy prac plastycznych w radomszczańskich instytucjach kulturalnych. Dzięki różnym formom artystycznego wyrazu młodzież będzie miała okazję do lepszego poznania samych siebie, swoich możliwości, wyrażenia własnych uczuć i emocji.


Warsztaty muzyczne- będą one prowadzone przez wolontariuszy i instruktorów hufca. Będą one obejmowały naukę czy doskonalenie umiejętności gry na różnych instrumentach muzycznych, m.in. gitara, bębny. Efektem prowadzonych warsztatów będzie przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu przygotowanego podczas trwania warsztatów teatralnych.


Szkolenie dla młodych kierowców - będzie ono przeznaczone dla młodych mieszkańców Radomska posiadających prawo jazdy lub uczestniczących w kursach na prawo jazdy. Prowadzić je będą funkcjonariusze Policji Powiatowej w Radomsku oraz instruktor nauki jazdy. To przedsięwzięcie zostanie wsparte przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku.  Na zajęciach młodzież zostanie zapoznana ze zmianami przepisów w zakresie ruchu drogowego, popularyzowane będą bezpieczne zachowania na drodze, wskazane skutki (moralnych prawnych i materialnych) niebezpiecznego stylu kierowania pojazdami. Odbędzie się również część praktyczna- doskonalenie umiejętności z zakresu prowadzenia pojazdami mechanicznymi (w tym omówienie błędów, które utrudniają bezpieczne kierowanie, wskazanie sposobów ich korygowania itp).

Szczegółowych informacji o Inkubatorze Zainteresowań udziela Marta Michalczyk, kom. 505-591-770

Zapisy na zajęcia do 06.05.2011 r. drogą mailową: radomsko@zhp.pl
pod numerem telefonu 44 683 24 66
lub osobiście w siedzibie Hufca Radomsko, ul. Bugaj 3

Wszystkich zainteresowanych rodziców, dzieci i młodzież zapraszamy na spotkanie organizacyjne 5 maja 2011 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Hufca Radomsko, ul. Bugaj 3.

 

Harmonogram zajęć w Inkubatorze Zainteresowań:

Wtorek 16.00- 17.30 od 10.05.2011 r.

Warsztaty teatralne (co dwa tygodnie w dni: 10.05.,24.05.,7.06.,21.06.) - Dominika Szwed- Kipigroch
Warsztaty plastyczne, (co dwa tygodnie w dni: 17.05.,31.05.,14.06.,28.06.) - Zdzisław Gebauer, Klaudia Chmielowska
Warsztaty muzyczne: nauka gry na gitarze (indywidualnie) - Przemysław Kurc

 

Piątek 16.00- 17.30 od 13.05.2011 r.

Język angielski dla najmłodszych - Marta Michalczyk
Wieczorki z językiem angielskim -Kinga Borowik

 

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Radomska w ramach realizowania programu "Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu".

Więcej o:
hufiec radomsko młodzież zaintersowania
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE