Rusza druga edycja programu „Polski Ład”

Rusza druga edycja programu „Polski Ład” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zasady drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych były tematem spotkania samorządowców z województwa łódzkiego, zorganizowanego 20 stycznia w Skierniewicach. Podczas konferencji Powiat Radomszczański reprezentowała wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

W ramach obecnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych każda jednostka samorządu może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie:

  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł,
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł,
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 65 mln zł.

Złożenie wniosku o maksymalnej wartości dofinansowania w wysokości do 5 mln zł jest warunkiem koniecznym, aby samorząd mógł wnioskować także o wsparcie w pozostałych dwóch – wyższych limitach. Nabór trwa do 15 lutego 2022 r. Powiat Radomszczański przygotowuje wnioski we wszystkich trzech kategoriach.

W konferencji, której inicjatorem był poseł Grzegorz Wojciechowski, udział wzięli również między innymi: Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki oraz przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pracownicy BGK oraz minister odpowiadali na pytania dotyczące wątpliwości związanych zarówno z wnioskowaniem do drugiej edycji jak i realizacją pierwszej edycji „Polskiego Ładu”.

Sekretarz stanu Waldemar Buda zwrócił uwagę, że wysokość dotacji będzie zależała od liczby mieszkańców, tak by zachować proporcje finansowania. Małe gminy mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 10 mln, zaś powiaty do 15 mln zł. Na wyższe wsparcie będą mogły liczyć większe samorządy – duże miasta i województwa.

Spotkanie było również możliwością do wymiany doświadczeń między samorządowcami z całego województwa dotyczących realizacji zadań dofinansowanych w pierwszej edycji programu „Polski Ład”.

Więcej o:
powiat radomszczański polski ład spotkanie skierniewice konferencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE