RTOnZ błaga o wsparcie. Jest w tragicznej sytuacji finansowej

RTOnZ błaga o wsparcie. Jest w tragicznej sytuacji finansowej Fot. facebook/RTOZ.Radomsko

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od lat pomaga bezdomnym zwierzętom z terenu Radomska i powiatu. Niestety nie ma pieniędzy na dalsze leczenie i ich utrzymanie.

W trakcie działalności RTOnZ poddało zabiegom sterylizacji i kastracji ponad 1500 kotów i psów. Przeprowadzono leczenie około 1300 zwierząt z czego ponad 1200 trafiło do nowych domów. Niestety, rosnące ceny powodują, że kocie potrzeby znacznie przekraczają możliwości finansowe.

Dwa lata pandemii, kryzys gospodarczy, inflacja, wojna w Ukrainie. Te wszystkie czynniki w różny sposób powodują, że wpłat od darczyńców jest znacznie mniej niż w latach ubiegłych. W tym czasie ceny usług weterynaryjnych, karmy, żwiru rosną. Długi u weterynarza sięgają tysięcy.

- Koszt wyżywienia i żwirku dla blisko 80 kotów, które przebywają w kociarni jest ogromny, nie mówiąc już o kosztach weterynaryjnych. Ciężko decydować między leczeniem zwierząt a ich karmieniem.Nasza sytuacja jest tragiczna. Nie mamy pieniędzy na podstawowe potrzeby naszych podopiecznych. Nasze zapasy się kończą a konto jest puste. Ostatnie puszki zostaną otwarte w przeciągu kilku dni a co potem? Nie myślimy już o zapłacie długów u weterynarza. Teraz myślimy jak przetrwać ten trudny czas - mówi Andżelika Chodorek, prezes RTOnZ.

Towarzystwo utworzyło zbiórkę i prosi o wsparcie finansowe codziennej walki o lepsze jutro dla mniejszych braci.

- Mamy wielu sympatyków. Może ktoś z Państwa byłby wstanie zorganizować zbiórkę karmy dla naszych kociaków wśród swoich znajomych, sąsiadów albo w miejscu pracy? Może ten post dotrze do firm, które zechciałby nas wesprzeć.... Działamy charytatywnie i utrzymujemy się tylko i wyłącznie z pomocy dobrych ludzi. Wierzymy że uda nam się przetrwać ten kryzys. Jeśli ktoś chciałby podarować nam karmę również będziemy ogromnie wdzięczni. Najbardziej potrzebujemy mokrą karmę (puszki, saszetki), ale oczywiście będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Jeżeli ktoś z Państwa będzie miał jakieś pytania to prosimy o wiadomość lub kontakt pod numerem telefonu: 695752709 lub 510163587) – apelują wolontariusze Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Link do zbiórki TUTAJ.

Ogłoszenia podopiecznych do adopcji znajdują się na profilu RTOnZ na Faceboku. Kontakt w sprawie adopcji: 695 752 709

Więcej o:
radomsko rtonz radomszczańskie towarzystwo opieki nad zwierzętami zwierzęta pomoc zbiórka koty z radomska pomoc wsparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE